Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Behr investuje v Česku půl miliardy

Automobil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobil. |

PRAHA  V severomoravském Mošově investuje německý výrobce autodílů Behr. Výška investice je zhruba půl miliardy korun. V novém výrobním závodu se budou vyrábět klimatizace a další komponenty pro různé typy automobilů.

Německý výrobce autodílů Behr investuje zhruba půl miliardy korun do nového výrobního závodu v severomoravském Mošnově.

V první fázi zaměstná společnost asi 130 pracovníků. Začátek provozu je určen na polovinu roku 2007, uvedla dnes agentura CzechInvest. Firma bude v novém závodě vyrábět chladicí moduly a komponenty pro různé značky osobních automobilů.

Behr již od roku 1999 působí v Mnichově Hradišti, kde nyní zaměstnává přibližně 700 lidí. "Začíná se rychle úročit, že se na Ostravsku povedlo připravit nové průmyslové zóny. Behr je vůbec první společností, která míří na průmyslovou zónu v Mošnově. Vedeme řadu jednání a nepochybuji, že na zóně brzy přibudou další společnosti," uvedl generální ředitel CzechInvestu Tomáš Hruda.

Behr je přední dodavatel klimatizací a chlazení motorů pro osobní a užitková vozidla. Zaměstnává 18.000 pracovníků v deseti vývojových a 30 výrobních místech v Evropě, Severní a Jižní Americe, Asii a Jižní Africe.

Průmyslová zóna v ostravském Mošnově byla jedním z kandidátů pro výstavbu nové automobilky Hyundai, která nakonec dala přednost lokalitě v Nošovicích.

,
Premium

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Premium

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Premium

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!