12. března 2007 10:29 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Benzin minulý týden prudce podražil

Benzin | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Benzin | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v České republice minulý týden prudce vzrostly. Od pondělí do neděle stoupla průměrná cena za litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 o 71 haléřů; za litr nafty motoristé platili v průměru o 42 haléřů více než týden předtím.

Nejdražší benzin se prodával v Praze, kde cena vzrostla o 86 haléřů na 27,71 Kč/l. V hlavním městě je i nejdražší nafta, která podražila o 52 haléřů na 27,22 koruny za litr. Benzin i nafta v Praze zaznamenaly také v minulém týdnu největší nárůst cen z celé republiky.

Ceny však rostly ve všech krajích. Po Praze nejvíce pohonné hmoty zdražily v Karlovarském kraji, kde cena benzinu vzrostla o 81 haléřů na 27,44 koruny a nafty o 46 haléřů na 26,91 koruny.

Naopak nejlevnější benzin tankovali motoristé v kraji Vysočina, kde litr stál 26,92 Kč. Nejlacinější naftu bylo možné koupit v Ústeckém kraji, kde motoristé za litr platili 26,55 koruny.

Ceny pohonných hmot v tuzemsku zhruba od poloviny loňského srpna až do 12. února letošního roku klesaly. Loni v srpnu stál litr benzinu průměrně 32 korun. Za naftu tehdy motoristé platili zhruba 30 Kč/l. Poprvé od srpna pohonné hmoty podražily v týdnu od 12. do 19. února, po následné stagnaci přišel předminulý týden opět růst.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?