25. června 2015 10:25 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Benzin stojí na pumpách už přes 33 korun. Nafta zatím nezdražila

Čerpací stanice. (Ilustrační foto.) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čerpací stanice. (Ilustrační foto.) | foto: Shutterstock

PRAHA Čeští řidiči už si několik měsíců zvykají na postupné zdražování benzinu. V minulém týdnu šla jeho cena opět nahoru. Nafta zůstala na svém.

Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil o pět haléřů na průměrných 33,05 korun za litr. Naftu prodávaly české pumpy za 32,32 korun, což je o dva haléře méně než před týdnem. 

Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Nejdražší benzin stále zůstává v Jihomoravském kraji. Řidiči tam natankují v průměru za 33,52 Kč/l. Nad hranicí 33 korun je benzin ještě v krajích Plzeňském, Středočeském, Zlínském, na Vysočině a v Praze. 

Za naftu pak zaplatí řidiči nejvíce v hlavním městě, kde litr stojí průměrných 32,89 Kč/l.

Nejlevnější pohonné hmoty jsou v Královéhradeckém kraji. Litr benzinu tam stojí průměrně 32,71 Kč, litr nafty 31,86 Kč. Pod dvaatřicetikorunovou hranicí je průměrná cena nafty ještě v Karlovarském kraji.

Pohonné hmoty postupně zdražovaly od února, v poslední době však růst zpomaloval. Ještě v dubnu ceny rostly týdně o desítky haléřů, v květnu už jen o několik haléřů za týden.

ČTK