Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 18 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Benzina změní ředitele

PRAHA Generální ředitel a předseda představenstva společnosti Benzina Frederick J. Emich odstoupil. Ve funkcích končí k 30. červnu. Oznámil to dnes Zbigniew Krzysztyniak ze společnosti Unipetrol, do které prodejce pohonných hmot patří.

Emich se stal šéfem Benziny loni v červnu poté, co ho do funkce předsedy představenstva dosadil polský vlastník Benziny, společnost PKN Orlen. Benzina nyní provozuje 308 čerpacích stanic z celkových tuzemských asi 2550 stanic pohonných hmot. Firma loni podle auditovaných výsledků hospodařila se ztrátou 499 milionů korun ve srovnání se ztrátou jednoho milionu korun v roce 2004.

Tržby klesly na 11,4 miliardy korun z 20,3 miliardy Kč v roce 2004. Negativně se na výsledcích údajně projevily rostoucí nákupní ceny pohonných hmot při pomaleji se zvyšujících prodejních cenách.

Objem prodaných hmot 446,2 milionu litrů se pohyboval zhruba na úrovni roku 2004. Personální změna se v rámci holdingu uskuteční i na postu šéfa nejvíce ziskové firmy skupiny, Chemopetrolu. K 30. červnu odejde z vedení Chemopetrolu Petr Cingr, na něhož údajně vedení Unipetrolu vyvíjelo tlak.

Začátkem června také z Unipetrolu po dohodě odešel mluvčí skupiny Arne Kejdana.
Vedle Benziny a Chemopetrolu patří do skupiny Unipetrol Česká rafinérská, Kaučuk, Paramo, Spolana, Unipetrol Rafinérie a Unipetrol Trade.
,
Premium

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Premium

Fotbalový bohém Fenin: Jsem jájínek, ale ne troska

Martin Fenin | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Slýchává, jak promarnil svůj talent, on naopak namítá, že toho prožil tolik, co za třicet životů. Bohém Martin Fenin se...

Premium

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!