30. prosince 2008 16:44 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Benzinky na Slovensku se zavřou kvůli euru

BRATISLAVA Největší sítě čerpacích stanic na Slovensku na přelomu roku omezí kvůli přijetí eura provozní dobu. Motoristé by se proto neměli vydávat na cesty s prázdnou nádrží. Úprava čerpacích stojanů na počítání v eurech začne večer na Silvestra a bude trvat několik hodin.

Ráno na Nový rok by již měla být většina čerpacích stanic opět otevřená.

"V souvislosti se zavřením čerpacích stanic doporučuje Shell motoristům cestujícím například na silvestrovské oslavy natankovat si dostatečné množství pohonných hmot v předstihu," uvedl na svých internetových stránkách Shell, který provozuje třetí největší slovenskou síť čerpacích
stanic.

Slovnaft, který má na Slovensku nejhustší síť 209 pump, bude čerpací stanice odstavovat postupně. "Nejprve se budou dělat změny na nejdůležitějších čerpacích stanicích, které jsou otevřené non stop a jsou na nejfrekventovanějších tazích," informoval ČTK mluvčí Slovnaftu Anton Molnár.

Podle deníku Pravda by měla mít zavřeno i síť OMV, dvojka na trhu. Změny na čerpacích stanicích musí podle Molnára dělat technici úpravou softwaru na každém jednotlivém stojanu. U jednotkové ceny za litr benzinu či nafty se totiž bude muset posunout desetinná čárka. Nyní se ukazují ceny na dvě desetinná místa, v eurech budou mít tři a výsledná cena se bude zaokrouhlovat.

Kromě čerpacích stanic omezí svoje služby kvůli zavedení eura i banky a poštovní pobočky.
Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!