Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Billa začala prodávat zájezdy

Ze supermarketů Billa bude jedna z největších cestovek v Česku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ze supermarketů Billa bude jedna z největších cestovek v Česku. | foto: Lidové noviny

PRAHA Supermarkety Billa vstoupily na český trh cestovního ruchu. Od poloviny února nabízejí rekreační zájezdy z katalogu nově založené cestovní kanceláře ITS Billa Travel. Zájezdy a dovolené maloobchodní řetězce v Česku dosud nenabízely, v západní Evropě je to naopak poměrně běžné.

Billa nyní v ČR provozuje 174 supermarketů a zájezdy hodlá v budoucnu prodávat i ve svých slovenských obchodech. Rozsahem své sítě tak může konkurovat i největším z českých cestovek.

ITS Billa Travel je součástí skupiny REWE Touristik, třetího největšího touroperátora v Evropě . Ředitel prodeje a marketingu společnosti Ralph Schiller dnes řekl, že první katalog nabízí na letošní léto zákazníkům zájezdy do Rakouska, Maďarska, Chorvatska, Slovinska a do Itálie, přičemž dopravu si zajišťují klienti.

Do pěti let mezi pěti největšími cestovkami

Podle ředitele REWE Touristik Austria a jednatele ITS Billa Travel Martina Fasta hodlá cestovní kancelář ITS Billa Travel do tří let patřit mezi největších pět firem v oboru na českém trhu. "Do pěti let chceme stát na bedně, tedy být mezi třemi prvními. To je náš cíl pro budoucí sezony," uvedl.

ITS Billa Travel nehodlá zůstat pouze u nabídky zájezdů, na které si dopravu zajišťují klienti. "Letos v létě chceme nabídku rozšířit i o letecké zájezdy," uvedl ředitel společnosti ITS Billa Travel Tomáš Kanda.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....