Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Historky pojišťováků: erotika s vyrážkou a parkování na lávce

Během této jízdy s vozidlem sestoupal po delším vícestupňovém schodišti až k lávce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Během této jízdy s vozidlem sestoupal po delším vícestupňovém schodišti až k lávce. | foto: Slavia pojišťovna

PRAHA S končícím rokem vzpomínají zaměstnanci tuzemských pojišťoven na ty nejbizarnější historky, se kterými se na ně klienti obrátili. Ve snaze být v popisu škody co nejkonkrétnější a nejvýstižnější vyplodili často vtipné příběhy.

Ráno 17. února se u vysokoškolských kolejí v Liberci objevila na lávce pro chodce Škoda Felicia. Sjela tam po delším schodišti a řidič z místa nehody zmizel. Policie rozhodla, že pokud auto neohrožuje průchod chodců, může být na místě zanecháno.

Z dosud nezjištěných příčin vjel řidič mimo komunikaci u budovy vysokoškolských kolejí v Liberci směrem k lávce pro chodce.

Řidič vjel mimo komunikaci k lávce pro chodce.

„Tento zřejmý vtípek bez známého pachatele však přišel Slavia pojišťovnu, kde mělo vozidlo sjednané povinné ručení, na téměř 50 tisíc. Poškozeno totiž bylo žulové schodiště, po kterém vozidlo sjelo, a jeho majitel požadoval náhradu škody,“ uvedla pojišťovna.

Během této jízdy s vozidlem sestoupal po delším vícestupňovém schodišti až k lávce.

Během jízdy sestoupal po delším vícestupňovém schodišti až k lávce.

Zde poškozené vozidlo zanechal a z místa dopravní nehody utekl neznámo kam.

Zde poškozené vozidlo zanechal a z místa nehody utekl neznámo kam.

Největší kuriozity vznikají tradičně při nahlašování pojistných událostí od motoristů. "Prvotní příčinou nehody je podle mne arogantní řepná kampaň, přičemž nepomohly ani zimní pneumatiky," hlásil nehodu klient pojišťovny Allianz.

"Potvrzení od lékaře sice nemám, protože uměl jen finsky, ale přiložená fotodokumentace snad hovoří jasně, že tyto bodance komárů jsou srovnatelné se šlápnutím na mořského ježka, kterého inzerujete jako pojistný případ," uvedl další.

"S poškozenou žiju ve společné domácnosti, tu však máme už několik let rozdělenou na obývák a pokoj," popsal rodinné poměry třetí.

Erotická alergie

ERV pojišťovna zaznamenala hlášení škody, kdy klientovi byly odcizeny věci z hotelového pokoje v době, kdy byl na semináři o prevenci kriminality.

ČTĚTE TAKÉ:

Robustnější klientka této pojišťovny zase na dovolené plácla po zadnici člena animačního týmu. Ten ztratil rovnováhu, spadl do bazénu a utopil drahý mobil, který měl v kapse.

Jiná žena zase zdokumentovala silnou sluneční alergii po celém těle velmi naturalistickými fotografiemi erotické povahy.

Zloděj-znalec a odolné kosočtverce

Také likvidátory ČSOB Pojišťovny zaujala některá hlášení klientů. "Zloděj musel být znalec, protože zmizela všechna moje cédéčka od Metalliky, zatímco manželčina zůstala bohužel na místě," uvedl jeden.

"Na naší nové fasádě se přes noc objevily jisté geometrické obrazce. Takové ty kosočtverce. S novým pojetím fasády jsem nebyla vůbec spokojena. Kosočtverce neladily ani barevně, ani s celkovou koncepcí domu. A nakonec ještě odolávaly veškeré mé snaze o odstranění," uvedla další.

ČTĚTE TAKÉ:

"Chtěl jsem trochu zamachrovat před novou holkou. Seděli jsme v centru na zahrádce u kávy. Profrčel kabriolet. Skoro jako ten můj. Tak jí jen tak mimochodem říkám: Tím tě odvezu. Zabralo to, ale moc mi nevěřila. Za rohem jsem pro změnu nevěřil já. Auto bylo fuč a holka taky," zněl popis pojistné události připomínající spíš námět nového filmu pro teenagery.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...