Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Blamáž s delfíny v Praze možná skončí dobře. Cirkus lidem vrací peníze

Delfín (ilutrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Delfín (ilutrační foto) | foto: ČTK

PRAHA Organizátoři kontroverzního představení Delfíni v Praze začali vracet vstupné prvním zákazníkům, kteří po firmě požadovali mimosoudní vyrovnání. Představení plánované na duben kritizovali zejména ochránci přírody a nakonec se nekonalo.

První stovka zákazníků může očekávat vrácení peněz za vstupné do konce tohoto roku. První dvacítka lidí obdrží peníze již tento týden. Uvedl to server HromadnéŽaloby.cz, který hájí práva poškozených spotřebitelů a registruje jejich žádosti o vrácení vstupného.

„Doufám, že vše skončí tak, že delfíní show se nakonec uskuteční a ti, které kvůli všem těm problémům přešla chuť na delfíny, dostanou peníze za své lístky zpět,“ říká Petr Němec, provozovatel webu a jednatel společnosti Český spotřebitel.

Podle něj přistoupil šéf společnosti Československé cirkusy a varieté Artur Kaiser k vzájemnému jednání vstřícně. „Mediální obraz pana Kaisera nás znepokojoval a měli jsme pochyby o tom, jak vše dopadne, nicméně se ukázalo, že se k tomu staví čelem. Je evidentní, že problémy jeho společnosti nejsou způsobeny zlým úmyslem, což je zásadní, ale zápasem s úředním šimlem,“ dodává Němec.

ČTĚTE TAKÉ:

Pořadatel se nyní podle Němce snaží o získání potřebných povolení, aby se mohlo představení uskutečnit. Akce Delfíni v Praze se totiž měla původně konat už v dubnu. Kvůli komplikacím se zajištěním části pozemku ale museli organizátoři najít jiné místo. Stan s vodní arénou nakonec postavili na soukromých parcelách v Libuši a posunuli termín.

Cirkus v insolvenčním řízení

Lidé se vstupenkami si museli nejprve změnit rezervaci. Show se ale neuskutečnila ani v dalším termínu, protože ministerstvo životního prostředí firmě zakázalo dovoz delfínů. Organizátoři slibovali, že akci přesto uspořádají, v opačném případě chtěli lidem do konce října vrátit vstupné.

Společnost také čelí návrhu na insolvenci. Řízení proti firmě Československé cirkusy a varieté a.s. bylo zahájeno kvůli dluhům vůči zaměstnancům. „Návrh na insolvenci je třeba odlišovat od zjištění úpadku. Jde jen o návrh. Je evidentní, že společnost pana Kaisera není v úpadku a insolvenční návrh bývalé zaměstnankyně je jen její legální snahou, jak se domoci svých sporných nároků zvýšením tlaku na pana Kaisera,“ říká Němec s tím, že vrácení peněz za vstupenky nic nebrání. Lidé se jich mohou domoci, když se přidají k hromadnému postupu proti společnosti na webu HromadnéŽaloby.cz.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...