Sobota 28. března 2020svátek má Soňa 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Bohatí jsou navzdory krizi ještě bohatší. Majetek Evropanů roste

Gangster, mafián, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gangster, mafián, ilustrační foto | foto: Shutterstock

NEW YORK Obyvatelé západní Evropy v loňském roce navzdory pokračující dluhové krizi zbohatli a majetkové poměry se zlepšily i v celosvětovém měřítku. Vyplývá to ze studie, kterou zveřejnila americká poradenská společnost Boston Consulting.

Objem soukromého majetku v západní Evropě se loni podle studie zvýšil o 5,2 procenta, v celém světě pak o 7,8 procenta. "Příčinou je zejména příznivý vývoj na akciových trzích," uvedl při prezentaci studie analytik Daniel Kessler, jehož citovala agentura DPA.

Boháči si loni podle studie polepšili výrazněji než střední třída. "Rozdíl však není tak výrazný, aby se dalo říct, že v Evropě dochází k masivnímu přerozdělení majetku," upozornil Kessler.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle studie bylo v loňském roce po celém světě 13,8 milionu dolarových milionářů. To představuje téměř procento celkového počtu domácností. Na prvním místě byly Spojené státy s téměř šesti miliony milionářů. Druhou příčku obsadilo Japonsko (1,5 milionu), za kterým následovala Čína (1,3 milionu).

Hlavním motorem růstu celosvětového bohatství je podle studie Asie, kde se majetek zvýšil o téměř 14 procent. V Severní Americe bohatství vzrostlo o necelých osm procent. "Nacházíme se v dvourychlostním světě. Nový svět roste rychleji než starý svět," uvedl Kessler.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz