Pondělí 10. května 2021svátek má Blažena 26 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Brno bude mít „svoji Opencard“, karta Su Brňák nabídne slevy

Karta Brňana - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karta Brňana - ilustrační foto | foto: kartabrnana.cz

BRNO Lidé, kteří mají trvalé bydliště na území Brna, budou moci od příštího roku čerpat různé slevy v institucích, provozovnách a firmách. Umožní jim to takzvaná Karta Brňana, kterou chce zavést radnice městské části Brno-střed a postupně ji rozšířit na území celého města.

V první fázi budou mít lidé díky kartičce s nápisem "Su Brňák" výhodnější vstupné například na koupaliště na Kraví Hoře, do Divadla Polárka, klubu Leitnerka nebo volnočasového centra Botanka. Cílem projektu je umožnit komfortnější čerpání služeb místním obyvatelům, oznámil novinářům starosta Brna-středu Libor Šťástka (ODS).

"Časem bychom to rádi rozšířili na příspěvkové organizace města, tedy například zoo, filharmonii, divadla nebo hvězdárnu," vyjmenoval Šťástka. Karta se bude postupně zavádět v průběhu roku 2013 a v první fázi nebude čipová.

Na výhody dosáhnou jen Brňané

Speciální karty plánuje radnice zavést pro důchodce a studenty, kteří už slevy čerpají nyní. "Studenti, kteří v Brně studují a žijí, se také podílí na chodu města. Určitě ale nebudou mít slevy ve stejném rozsahu jako plnoletí lidé s trvalým bydlištěm v Brně," řekl Šťástka.

Kartu bude vydávat radnice proti předložení občanského průkazu a lidé za ni zřejmě nebudou nic platit. "Pořizovací náklady zaplatí radnice a předpokládám, že se nám to vrátí díky reklamním partnerům," uvedl starosta.

ČTĚTE TAKÉ:

Předpokládá také, že díky slevám budou mít instituce vyšší návštěvnost než nyní. Karta bude platit rok a prodlužovat se bude nejspíš prostřednictvím validačních známek.

Celý projekt vznikl podle Šťástky kvůli novému zákonu o rozpočtovém určení daní. Brno kvůli němu přijde o více než 200 milionů korun. "Momentální stav je takový, že za peníze určené Brňanům dotujeme provoz sportovišť a kulturních zařízení pro všechny, což se nám v dnešní ekonomicky nepříznivé době nezdá spravedlivé," dodal Šťástka. Zapojení institucí do projektu a poskytování slev bude dobrovolné.

,

Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Lidé v okolí Vrbětic protestovali po výbuších proti skladu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Vjezd do bývalých muničních skladů ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

Advantage Consulting, s.r.o.
EHS SPECIALISTA

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 33 000 - 46 000 Kč