Diskuse k článku: 'Bylo to jako dejá vu socialistických zájezdů do NDR. Se špatným koncem'

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 24
  • Poslední: 17.6.2012 21:28
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Veverka 17.6.2012 21:28

To už snad stačí

Myslím, že tomuto tématu už bylo věnováno zbytečně mnoho prostoru. Podobné pochybné prodejní akce přece nejsou žádná novinka, začalo se s tím celkem brzy po r. 1989, kdy i naši důchodci byli o dvacet let mladší. Jen agresivita prodejců zřejmě stoupá. Je asi málo lidí, kteří nikdy na něco nenaletěli, ale za tu dobu snad většina z nich mohla pochopit základní pravdu, že zadarmo jim nikdo nic nedá. Něco jiného je ovšem problém, jak snadno lze pomocí různých triků připravit člověka o velké peníze, nebo třeba i o nemovitosti. Ale to už není problém jenom seniorů.

H. Jurková 15.6.2012 12:00

musím se podělit

vážení, celou dobu mi tuhly rysy, ale vyjádření šéfa firmy mi rozjasnil obličej....když takový šéf firmy od roku 1995 vysvětluje, že neručí za OSVČ, které si najme, přemýšlím, co je to za zvláštního podnikatele. Navíc se při vysvětlování tak zamotává a kroutí, že z toho u mne vyvolává úžasný a nevídaný úsměv...jeho hrubé chyby svědčí o mnohém, ta i, y  by bylo záhodno se doučit :-)))

V. Ondys 15.6.2012 15:36

:))))) Já taky

http://byznys.lidovky.cz/40-procent-cechu-v-praci-podvadi-ale-jen-tolik-aby-jim-ze-sebe-nebylo-zle-1kw-/firmy-trhy.asp?c=A120615_113104_firmy-trhy_rka

:))))) Jde jenom o to, zda by se jiní nepoblili při naší příkladně vlídné soudnosti...

V. Vít 15.6.2012 11:42

"by jsme, mi"

O úrovni jednatele Beck Czech s.r.o. páně Himla leccos prozrazuje jeho elementární neznalost české gramatiky: nikoli "by jsme" ale "bychom", první osoba množného čísla adverbia "já" není "mi" nýbrž "my". Zřejmě silnou stránkou jeho obchodní strategie není verbální argumentace, spíše jimi jsou alternativní donucovací prostředky.

J. Drápal 16.6.2012 10:56

Re: "by jsme, mi"

Pan Himl píše jako absolvent praktické školy, což je dobré, je vidět, že i slabší žáci najdou v životě uplatnění. Ovšem "MY" i "JÁ"  patří mezi zájmena (pronomina), nikoliv mezi adverbia (příslovce).

V. Ondys 15.6.2012 10:33

:)))))) Mladí a pokrokově horliví účedníci

(od dřívějších kojzarovských strůjců stranicky mediálních kampaní v zájmu třídní nenávisti), se stejně udatně pusťte do cizáckých nákupních center, :))))) navzdory touze českých konzumentů platit vyšší cenu za kvalitu potravin s ohledem na zdraví populace podstrkují jedovaté odpadky z celé Evropy drtivé většině slušných, poctivých a pracovitých zákazníků nedůchodců, které zajímá jenom solidní budoucnost jejich potomků a jsou schopni si kvůli ní mnohé :))))))) příkladně odepřít v současnosti!

J. Anděl 15.6.2012 11:41

Re: :)))))) Mladí a pokrokově horliví účedníci

Cizácká nákupní centra jako srovnání?

Kdo zneužije slabosti bližního svého pro své obohacení, prodá zboží, o kterém ví, že je špatné či nemá tu hodnotu prodejní ceny, nebo prostě jakýmkoliv způsobem manipuluje lidmi ve svůj prospěch bez ohledu na prospěch jejich, tomu se to jednoduše jednou vrátí. Teda minimálně jednou, v lepším případě :).

A je celkem jedno, jak "blbé" jsou jeho oběti. Tak jako je to jedno u obětí sexuálního násilníka, původce loupežného přepadení atp.

Psychické násilí je násilí. Nejde o to, jestli to tak pojmenujeme nebo ne, jde o to, že to prostě má své následky. Je to prosté jako pythagorova věta.

V. Ondys 15.6.2012 15:03

:)))))))) Ba, ba

A znáte tu o dobromyslné a hodné Marušce, která chodila celé roky do nádražního bufetu přes celé město mezi hnusné somráky se nechat opakovaně znásilnit za gulášovou polívku?

J. Feřtková 15.6.2012 15:40

Re: :)))))) Mladí a pokrokově horliví účedníci

Snad si aspoň sám sobě přijdete jako vtipný chlap.

V. Ondys 15.6.2012 18:43

Oslava pokleslosti v houfu

Už dávno mne přešel humor mezi neochvějnými socany, kteří jezdí do Prahy svrhnout :))))) pravicovou vládu, která se neobejde bez socialistickýho přerozdělování, jako státní zaměstnanci, s nácky jako údajnými pravičáky i Romy, kteří se veřejně dožadují studu Čechů, když cikáni něco špatného provedou...

J. Kunes 15.6.2012 10:22

pravopis

O urovni fimy mozna neco vypovida cestina jejiho jednatele.

V. Ondys 15.6.2012 10:48

:)))))))))) Naprosto určitě

neznali bychom tunely, na neznámých kontech v zahraničí by nemizely miliardy, nebyl by Opencard, ani by nikoho nenapadlo kšeftovat s vysokoškolskými diplomy jako v případě plzeňské fakulty, kdyby se od všech jednatelů :)))))))) nekompromisně požadovala diplomka z českého jazyka.

J. Dvořák 15.6.2012 9:50

Himl herr Gott !

To sou vám vjeci pane kecateli,och pár dón jednateli to by jeden neřek dyby mu hubu roztrh jaký sou ty druhý firmy nesoliní,žejo !

E. Sedlářová 15.6.2012 9:39

pan jednatel

Jednatel, který v každé větě napráská pravopisnou chybu (by jste, mi jsme, ...!!!!!!!!!), je velmi důvěryhodný...

J. Šrámek 15.6.2012 7:55

Takové finty používají mnozí prodejci.

Vždy,když takový na mne nastoupí s úžasnou nabídkou čehosi a začne se chtít vyptávat,tak používá dva osvědčené způsoby.Za prvé,jak začne otázkou,okamžitě jej informuji,že otázky podávám pouze po zpoplatnění a to 100kč za jednu položenou,500kč za podpis(úkon).A rázem opadne jeho zájem i když jej přesvědčuji o výhodnosti takové investice.Když je to telefonem,tak jej odkazuji na číslo 909 atd.Také bez zájmu.Dokonce když se objevili v našem domě,tak můj byt už vynechali.VŠEM NAVRHUJI CHOVAT SE STEJNĚ!KDO CHCE VYDĚLAT,MUSÍ INVESTOVAT,ŽE ANO.

R. Hofman 15.6.2012 7:36

důchodci jsou nepoučitelní

když koupí hrnce tak si to zaplatí sami, když volí socialisty tak to zaplatí jejich děti.

E. Došlík 15.6.2012 8:43

Re: důchodci jsou nepoučitelní

Hofmane, kolik jsi vykouřil marjánky?

P. Zeman 15.6.2012 11:05

Re: důchodci jsou nepoučitelní

Tak to je skutečný argument, milý Došlíku. Ostatně co taky čekat od starého komouše?

V. Ondys 15.6.2012 9:53

:))))))) Ale tohle přece není jenom o důchodcích

Už Werich říkal, že z mladého blbce se jednou stane pouze starý blbec. Obávám se, že to jenom vypovídá známá fakta o české poťouchlosti vyhnout se svatoušsky náročné skutečnosti v tlupě bez nejmenšího projevu osobní statečnosti i odpovědnosti, když se na tom dá alespoň zdánlivě cokoli i naprosto bezvýznamného trhnout. Smutný je svazácký přístup horlících autorů, který navzdory jejich údajné vzdělanosti připomíná hloupě záštiplný styl z Rudého práva okořeněný současným Bleskem v prvoplánové podobě. Obhajuje neodpovědnost v osobním přístupu i straní pokleslosti s útokem na city v lidově socanským pohledu na skutečnost v dřívějším klišé podoby třeba :))))) hrubiánského hamouna kulaka a láskyplné děvečky s cnostným čeledínem jako jeho :))) příkladně sympatických obětí. Věřím, že by neměli nějaké dilema, kdyby mohli :)))) znárodnit tak údajně předražené zboží ( :)))))))) V porovnání se značkovým z Číny v místních nákupních centrech?) a poslat zlotřilé obchodníky na převýchovu do montoven na zónách, kterým se každý levicový pisálek i odborář ze státního sektoru :)))))))))) obloukem vyhne pro jistotu.

J. Stejskal 15.6.2012 11:29

Re: :))))))) Ale tohle přece není jenom o důchodcích

No, to Rudé právo mi spíše evokujete vy, jak máte ve všem jasno. Vlastně jsou všichni ti staří a oslabení, vychcaní blbci. Ale zaplaťpámbu, že vy víte jak nato. Jambore. A máte tam moc závorek.

V. Ondys 15.6.2012 14:18

:))))))) A co je nejasného na tom

že nikdo nemůže donutit jiného nasednout do autobusu a jet ze sebe dělat oběť za tak :)))))) příšerných okolností, pokud se nejedná o státní televizi a majitele byť nefunkční bedny, která z něho udělá provinilého koncesionáře snadno a rychle prostřednictvím kdejakého čmuchala a udavače. Otázkou je, proč našincům nedojde, že náklady spojené s výletem i prodejem musí konkrétní zákazník zaplatit v ceně zboží a ti, co se tu poťouchle ohánějí, jak s prodejci vyšplouchli, se mýlí, jejich levné cestování jim platí ostatní, co podlehli nabídce výhodné koupě. Vykutálenější účastníci tak naprosto neomaleně parazitují na chtivějších a soudružky obhájkyně pláčou zcela nepokrytě na výhodnějším hrobě ve svém nelítostném boji za světový mír. A chápu, Stejskale, že zrovna Vám bystrost nehrozí, když si mne pletete s Jamborem a jejich levičácké horlení Vás nechává chladným.

V. Ondys 15.6.2012 14:55

:))))))) A co je nejasného na tom

že nikdo nemůže násilím donutit jiného, aby nastoupil do autobusu a jel ze sebe dělat oběť tak :))))))) nelidského zacházení? Otázkou je, proč našincům nedochází, že náklady spojené s výletem, dárkem i nejvýhodnějším nákupem se musí promítnout do ceny produktu, a tak je vždy zaplatí zákazník. Mazanější účastníci levného zájezdu nevyšplouchli s prodejcem, jak se neomaleně prsí, ale jenom parazitují na chtivějších. Soudružky bojovnice povrchně pláčou na společensky výhodnějším hrobě v sociálně spravedlivém boji za světový mír a je úsměvné, Stejskale, když za Jambora pokládáte mne a jejich stranické horlení Vám přijde normální.  :))))) Někdo by si mohl i myslet, že to zrovna nesvědčí o Vaši bystrosti a soudnosti.

V. Ondys 15.6.2012 14:57

Re: :))))))) Omlouvám se, dostal jsem špatnou hlášku

:)))))))))

H. Jurková 15.6.2012 12:02

Re: důchodci jsou nepoučitelní

PANE, NEHAŽTE VŠECHNY DŮCHODCE DO JEDNOHO PYTLE, pokud máte na mysli své příbuzné, tak jsem doma....