Diskuse k článku: Byrokracie láme Česku vaz, podniká se tu hůře než v Bělorusku

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 45
  • Poslední: 29.9.2009 10:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
14.9.2009 19:00

Úředníka jde dělat

většinou ten, kdo se chce flákat a mít svůj jistý plat. Ten, kdo se bojí nebo je líný se živit prací. Zbytečné úředníky žádní politici bohužel nezruší. Úředníků je již tolik, že by politici přišli o významnou část svých voličů.

14.9.2009 18:11

Nevadilo by, že je u nás hodně úředníků,

kdyby ty úředníky nenapadala šílená myšlenka, že by měli vykonávat nějakou činnost.

10.9.2009 14:43

Dokud tady budou překážet ...

... neokomunisti v ODS, ČSSD, KDU, SZ, atd. tak se nikam nedostaneme, budeme se stále jenom propadat.

10.9.2009 9:24

autore odjeď do Běloruska

mě by zajímalo, když jsme horší než Bělorusko, jestli v Česku taky existujou takový Lukašenkovy chytáky, že vám třeba nařídí, jakou výplatu máte platit ve své firmě, nebo vám třeba nařídí, jaké máte mít marže, anebo vám třeba řekne, že musíte dát tolik a tolik peněz sponzorského daru tomu a tomu, jako to právě dělá ve svém Bělorusku; a když se vám to nelíbí, tak můžete zavřít firmu kvůli státním kontrolám

v Bělorusku taktéž neexistuje konkurence - konkurenti se tam nazývají "kolegové" :)

a to jsem jenom projížděl

10.9.2009 10:08

Re: autore odjeď do Běloruska

Uvidíme po volbách???

12.9.2009 14:48

Re: autore odjeď do Běloruska

Do Běloruska jezdím od r. 1996 minimálně 2 x za rok a vidím obrovské změny. Takže já tomu věřím.

29.9.2009 10:38

Re: autore odjeď do Běloruska

asi se nemeri korupce, nebo mafianstvi, ale jake jsou objektivni prekazky v podnikani, takze v tom Belorusku neni velka byrokracie a i kdyz je to mafianske prostredi (treba), tak se umisti vyse na tomto zebricku

10.9.2009 9:22

A politici pomáhají jak jen můžou.

V Česku se hůře podniká ale dobře se okrádá.

10.9.2009 8:53

Ale vždyť lidé si tu byrokracii přejí

Je zkostnatělý pracovní trh? Ano, ale přeci Zákoník práce, který komplikuje zaměstnávání i propouštění byl schválen za podpory odborářských demonstrací kompletně celou levicí - dodnes mají oranžoví na billboardech - zrušíme výpověď bez udání důvodu! (myslíte že v Singapuru mají Zákoník práce jako v ČR :-) A co insolvenční řízení (bankroty) - v téhle zemi si 80% lidí myslí, že každý kdo zbankrotuje je zločinec. Většina by si naopak přála větší státní kontrolu = komplikovanější zákony. Daňové řízení - to je ze stejného soudku - podnikatelé jsou v principu nepoctiví a proto je potřeba více daňových úředníků, více kontrol... No a samozřejmě v neposlední řadě lidé - na úřadech a soudech jsou lidé líní, nevzdělaní a závistiví. Pochopitelně - byrokracie má tendenci sama sebe množit geometrickou řadou, ale nátura českého člověka - a to se na mne nezlobte - pro byrokracii vytváří ideální podmínky.

10.9.2009 12:44

Ja bych klidne zrusil vypoved bez udani duvodu,

ale mezi legitimni duvody by melo byt logicky patrit i "nejsou penize na vyplaty".

S tim Singapurem vam to nejaky soudruh vysvetli, jak tam jsou zbidaceni proletari, kteri se nemohou hodit po vanocich marod a musi drit na kapitalistu. A ze kazda zkrachovala firma je vytunelovana, to je samozrejme, zlate ceske komunisticke rucicky nam tu prece nechali rodinne stribro, spravedlive odebrane zlym kapitalistum, delalo se na modernich, ekologicky cistych zarizenich z c. a k. monarchie a exportovalo se na uver na vysoce konkurencni africky a sovetsky trh - a tyhle svetove unikatni skvosty nam pry vytunelovali modre straky. A prisnost musi bejt, protoze blahobyt vznika tak, ze se oholi odporny zbohatlik. Podobne legendy maji negramotni Cikani, ze penize si natisknou gadzove a Romum nic nedaji. Pologramotni Cesi jsou na tom o neco lepe, nicmene idiotskou myslenku, ze kdyz nekdo bohatne, ostatni musi chudnout, jim z hlavy nevymlatite.

29.9.2009 10:39

Re: Ja bych klidne zrusil vypoved bez udani duvodu,

mate oba svatou pravdu

10.9.2009 8:33

Kam jsme to dospěli?

Nedivme se, ta kopa úředníků si práci musí vymýšlet, aby si místečko nejen udrželi, ale aby měli nárok na vyšší plat. Vždyť přece mají tolik práce ... A výsledky k ničemu.

Je to hrůza, hrůza, hrůza a děs. Někteří "úředníci", poslanci, soudci, policajti ... hrůza!

10.9.2009 8:23

Kdy už to konečně všichni pochopíte

že jsou tam nahoře všichni stejní.Ať je to ODS nebo ČSSD,zelení,lidovci,Topka i komouši.Všem jde jenom o vlastní kšefty.Nevím, proč se tady mezi sebou hádáte modráci s oranžovejma.Nikomu nejde o blaho státu a občanů. Chce to volit úplně nové lidi a nové strany,ale to bude bohužel ještě dlouho trvat než to pochopíte a než vznikne opravdu schopná nová politická garnitura.A mám strach že se to nestihne a tato země bude úplně vydrancovaná a zadlužená.

10.9.2009 8:59

Re: Kdy už to konečně všichni pochopíte

Tež to tak vidím.Podle agentur zkoumajících volební preference je to strach opravdu oprávněný.

10.9.2009 9:08

Re: Kdy už to konečně všichni pochopíte

To je právě ten zásadní omyl spousty lidí v naší zemi. Pořád čekáte na to, že přijde někdo "nový", čestný a spravedlivý. Ale nikdo nový nepřijde. Dokud si budete myslet že jsou všichni stejní (protože všichni stejně kradou a ble, ble, ble) a nebudete se zabývat tím, v čem jsou jiní - tedy například tím, že je asi fakt potřeba nějaká důchodová reforma, nebo že asi fakt není udržitelné zdravotnictví bez přímých plateb, atd.... Ale chápu, to jsou věci složité a musí se o tom přemýšlet. Zařvat - Všichni jsou stejní! To je jednoduché...

Víte co je náš problém - u nás se nikdo nechce namočit. Většina lidí vám řekne - volím ty a ty proto, že ti druzí jsou ještě větší svině. No a proto je politika taková, jaká je.

10.9.2009 12:51

Re: Kdy už to konečně všichni pochopíte

Jit pozdeji do duchodu - neeeeee, mit nizsi duchody, protoze ubyva platcu - neeeeee, 30 korun u doktora - neeeeeee, regulace nemocenske, aby se nevyplacelo hodit marod a nemocnost klesla na normalni evropske hodnoty - neeeeeeee. Vzdyt zdoje tu jsou, matematika se nejak precura.

10.9.2009 8:17

Asi dobré srovnání

Tak USA 4. místo.

Čína 86. místo.

Asi podnikatelé nečetli tenhle žebříček, že se vše přesouvá z USA do Číny.

10.9.2009 7:56

Výsměch aneb Cesta po modré ...

... takto se prezentují ti pracovití a tzv. lepší občané. ODS neudělala nic, nic a nic. Prý pravicová strana. Ale hovnajz. Šmejdi to jsou.

10.9.2009 7:55

Volte Paroubka -

- a podnikání skončí úplně!

10.9.2009 7:19

Dokud tam budou sedět a řídit to ...

... neosoudruzi a továryši, tak to bude postupně upadat jako za komančů, neumějí myslet a nemají ani vzdělání, jsou bez kreativity a pouze otrocky orientovaní a opisují podle příkazů, jsou bez invence.

10.9.2009 6:33

Potvrzuji

Podnikám už několik let a mohu potvrdit, že takový byrokratický bordel, jako je u nás, tomu se člověk skoro zdráhá uvěřit. Neustálé změny zákonů a výpočtu daní, stovky novelizací, na úřadech nedokáží s ničím poradit, protože se už v tom sami přestávají orientovat. Chtěl jsem radu na jeden daňový problém od 4 lidí - dva úředníci z FÚ a dvě profesionální daňové poradkyně. Dostal jsem od nich 4 různé názory, přísahám. Bylo to jako ve špatném filmu. Oni tomu jednoduše sami nerozumí. Na FÚ přitom nic nedostanu písemně, takže jak to dopadne, až si k tomu sedne jiný úředník, na to raději nebudu ani myslet.

Tohle je prostě tristní výsledek neschopných budižkničemů v českém parlamentu. Hlasují, ani neví o čem. Zaměstnáváme armádu úředníků na z 90% zcela nesmyslné úkony, které slouží jen k tomu, aby se pro ně našla činnost. Je to opravdu žalostné a nevidím cestu, jak z toho ven. Být úředníkem se stalo smyslem pohodlného života mnoha lidí. Ani se jim nedivím - kde jinde se končí v práci ve 13 nebo 14h a dopoledne se klidně mohou poflakovat po nákupech? Nechci paušalizovat, ale tohle vidím dnes a denně.

10.9.2009 7:21

Už je na čase vyhlásit ...

... občanskou neposlušnost a donutit je všechny odejít do Argentana.

10.9.2009 9:06

Re: Už je na čase vyhlásit ...

To můžeš udělat ve volbách.Prostě nevolit KSČSSoDSZ

12.9.2009 14:52

Re: Potvrzuji

Dobrý den, 100% souhlasím s tímto příspěvkem. V Čechách to jde pěkně z kopce dolů.

10.9.2009 0:07

Data jsou prý vzdálena od reality ...

Ano, to jsou, protože u nás je to ještě mnohem horší než se zdá ...

9.9.2009 23:07

jakápak byrokracie - elitní řady ODSS

keré tvoří 80% vší státní byrokracie . Modráci podle svých zlodějen od roku 89 vědí , kde koho kopnout pod pas a tak každého vydojí svým dolíkovským raketýringem na každém úřadě , kde se jich fláká u internetových diskuzí přehršel. Českozlodějsko se ve všech toptenech států dostává všude na nejnižší příčky jak s právem, tak s demokracií , logicky i se vším , co souvisí s podnikáním a vydíráním státem .

Lukašenko je proti pružinskémku a veškrnovi obrovský liberál.........

9.9.2009 23:30

Re: jakápak byrokracie - elitní řady ODSS

docela se pleteš,největší nárust stupidních zákonů a nařízení a tím pádem zhoršování podnikatelského prostředí  vymysleli socani ještě za Becherovky Miloše a Špidla s výpravčím Grossem tomu nasadili korunu.Kdo vymyslel daňové ráje pro zahraniční firmy,které tady dostali za babku pozemky a ještě se jim dostávalo dalšího zvýhodňování na úkor našich podnikatelů,protože někdo ty úlevy musel zaplatit,že jo.

10.9.2009 1:25

Re: jakápak byrokracie - elitní řady ODSS

jeste ze tu mame Grosse, Ratha, Kocku, Snopkovou, Tvrdika, kakaoveho boba Krause a jine vytecniky z CSSD. Ti nam ukazali jak se eticky podnika a jak maji ciste ruce!

9.9.2009 23:05

Za vsechno muze Brusel a ...

jeho nezvoleni urednici !! Povidal to papa Klaus a ten ma vzdycky pravdu !

9.9.2009 22:52

Nárust nesmyslných byrokratických

rozhodnutí bohužel nejen z Bruselu,šance oranžová , modrá,červená a  zelená s černou mě definitivně otrávili podnikání natolik,že jsem požádal o předčasný důchod a nechal se zaměstnat .Opravdu  velice lituju ty,kteří musí každodenně přicházet do styku s arogancí na různých úřadech a do důchodu mají ještě daleko.

Vůbec se nedivím podnikatelům,kteří sídla svých firem,stěhují na Kypr a do dalších daňových rájů. Pomalu by si naši potentáti zasloužili vypráskat bičem.,začít Jyrkou ,Škromachem a Sobotkou ,Topolem s Kalouskem konče.