4. září 2007 10:25 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Bývalý šéf Škody míří do 'Áček'

Vratislav Kulhánek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vratislav Kulhánek | foto: Jan HroudaLidové noviny

PRAHA Velkou rybu se podařilo získat největšímu tuzemskému prodejci ojetých vozů AAA Auto. V jeho představenstvu usedne bývalý generální ředitel a nynější předseda rady Škody Auto Vratislav Kulhánek.

Podle majitele firmy a předsedy představenstva Anthony Dennyho chce firma využít Kulhánkovy zkušenosti v oboru pro chystanou další expanzi na trzích střední a východní Evropy. "Zájem pana Kulhánka pracovat pro AAA AUTO dokazuje rostoucí prestiž naší skupiny jak u zákazníků, tak u potenciálních investorů," dodal.

"Společnost AAA AUTO vytvořila zcela novou dimenzi pro obchod s ojetými automobily a má tak reálnou šanci uspět nejen na stávajících trzích střední Evropy, ale i v další expanzi," uvedl Kulhánek.

AAA Auto, která má 38 poboček v pěti zemích, v poslední době personálně posílila v souvislosti s chystaným vydáním svých akcií na pražské a budapešťské burze. V srpnu do firmy nastoupil bývalý šéf komunikace mobilního operátora Vodafone Vladan Crha jako ředitel komunikace a sponzoringu a v květnu se stal finančním ředitelem bývalý manažer společnosti Orco Emmanuel Leonard.

Firma plánuje vydat až 19,53 milionu akcií a získat tak 1,4 miliardy korun. Pražská burza začne s akciemi obchodovat 24. září. AAA Auto loni vykázala tržby téměř deset miliard korun a prodala 62.000 vozů. Letos plánuje prodej 85.000 aut.
Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
OBCHODNÍK CHEMICKÉ SPOLEČNOSTI

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 40 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz