16. dubna 2007 14:46 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Čech se stane ´Billem Gatesem´ pro Evropu

Jan Mühlfeit tak opustí dosavadní post viceprezidenta pro strategii v Evropě, na Blízkém východě a v Africe. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Mühlfeit tak opustí dosavadní post viceprezidenta pro strategii v Evropě, na Blízkém východě a v Africe. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Softwarový gigant Microsoft povede v Evropě Čech. Jan Mühlfeit tak opustí dosavadní post viceprezidenta pro strategii v Evropě, na Blízkém východě a v Africe.

Nejvýše postavený Čech ve firmě bude v nové funkci zastupovat společnost ve vztahu k evropským vládám, klíčovým institucím a největším firemním zákazníkům.

Mühlfeit (45) podle svých slov přechází do méně exekutivní funkce. "Dalo by se to přirovnat přechodem z role premiéra nebo ministra do role prezidenta. Jako Bill Gates reprezentuje Microsoft celosvětově, tak já jej budu reprezentovat v Evropě," řekl manažér.

V nové funkci bude zároveň odpovědný za strategické iniciativy a programy Microsoftu na podporu tzv. Lisabonské strategie, která si klade za cíl zvýšit konkurenceschopnost zemí EU. "Pokud si Evropa chce udržet konkurenceschopnost v prostředí globální ekonomiky, musí odstartovat rozsáhlé reformy v mnoha oblastech, dramaticky zvýšit produktivitu práce a inovační schopnost v celém regionu. Evropa musí v prodávat myšlenky a jsem přesvědčen, že IT budou v tomto procesu hrát klíčovou roli," uvedl.

Do Microsoftu Mühlfeit nastoupil v roce 1993 jako manažer pro marketing a později pracoval jako obchodní ředitel v ČR a na Slovensku. V únoru 1998 byl jmenován generálním ředitelem Microsoft ČR a Slovensko a o dva roky později postoupil na post regionálního ředitele pro východní Evropu.

V roce 2002 povýšil na funkci viceprezidenta pro střední a východní Evropu. Před rokem 1989 pracoval jako počítačový expert na federálním ministerstvu vnitra. Microsoft působí v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika od roku 1982. Zaměstnává zde více než 12.000 lidí.
Lidovky.cz