20. června 2011 8:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Čechům otrnulo, už si zase půjčují na televize a foťáky

Češi už si zace půjčují | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Češi už si zace půjčují | foto: Shutterstock

Úvěr na koupi kozy jako v Indii nebo bot na splátky jako v Brazílii si zatím Češi nepořizují. Až do takové chudoby lidé v Česku neklesli – kozy a boty kupují za hotové. Pár let se báli kupovat na splátky i elektroniku, na niž si předtím půjčovali nejraději. To se nyní změnilo.

Počet úvěrů vytrvale klesal. Jenže nová čísla mluví jinak. Po třech letech se v letošním prvním čtvrtletí objem nebankovních osobních půjček i splátkových prodejů opět zvýšil. Zhruba o pět procent čili o 5,08 miliardy korun. Vyplývá to z nových statistik České leasingové a finanační asociace (ČLFA).

O tom, jak si Češi půjčují čtěte také:

"Vzrůstající zájem o nebankovní finanční produkty potvrzuje, že česká ekonomika ožívá. Nebankovní produkty jsou nepostradatelné pro ekonomiku jak při financování začínajících podnikatelů a restrukturalizačních projektů, tak při financování potřeb českých domácností," uvedla Jiřina Tapšíková, předsedkyně představenstva ČLFA.

Specialisté největších nebankovních společností odhadují, že letos jejich nově poskytnuté spotřebitelské úvěry vzrostou o dvě miliardy na celkových 40 miliard korun.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.