21. prosince 2015 11:28 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Přes web prodávali padělky, nebo zboží neposlali vůbec. Měli 26 e-shopů

Celníci. (Ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Celníci. (Ilustrační snímek) | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

BRNO Celníci na jižní Moravě zadrželi dva muže, kteří podle spisu prostřednictvím svých 26 e-shopů prodávali padělané zboží. Za podvod jim hrozí až 10 let vězení. Nic netušící zákazníci od nich nakupovali padělky. Někteří z klientů nedostali zboží vůbec. Pokud dorazilo a zákazníci jej chtěli reklamovat, muži na výzvy o výměnu zboží nereagovali, uvedla mluvčí jihomoravský celníků Lada Temňáková.

Podezřelí nabízeli mimo jiné speciální mixéry, brusky na chodidla anebo oblečení. Pokud nastaly jakékoli problémy se zákazníky, muži podle mluvčí e-shop i firmu zrušili a založili si novou živnost. Celníci jim byli na stopě tři čtvrtě roku.

Zatím upřesňují škodu i počet nespokojených klientů. Při domovních prohlídkách u mužů zajistili 14 počítačů, dále dokumenty s účty, které zaplnily deset pytlů, a velké množství zboží, jehož hodnota se odhaduje na milion korun.

K podvodným e-shopům podle Temňákové patří například www.profikulma.cz, www.frozenshop.cz, www.profimopy.cz, www.nejdarky.cz, www.svitici-hracky.cz nebo wwww.frozen.sk.

Mluvčí doplnila, že podvedení klienti se mohou hlásit celníkům na telefonní číslo 545 549 859.

ČTK