Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: Cena elektřiny se podle velikosti jističe bude určovat nejdříve od roku 2019

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 17
  • Poslední: 6.3.2016 3:03
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Lepka 4.3.2016 14:45

Mýlit se je lidské, setrvávat v bludu však pošetilé. Pí Vitáskové moc pošetile nevypadá, tak kdo, sakra, tahá za provázky ???

M. Frank 3.3.2016 20:58

Brutální a bezdůvodné zdražení bylo odloženo na po volbách.

P. Ritter 3.3.2016 23:45

Ovšem to je prostý důsledek toho, že ředitelka ERU paní Vitásková odmítla podepsat návrh tarifů, které připravil její tým.

Nevím, jaké máte zkušenosti s předkládáním návrhů ke schválení, ale obvykle se připravuje několik variant, aby bylo možné posouzení aspektů jednotlivých variant.

Je samozřejmé, že se pak podstatně urychlí schvalovací proces.

Není jisté, jestli jste pochopil fakt, že ERU předložil jeden návrh, který schválen nebyl a proto se začíná znovu od začátku, dokonce s jiným týmem. Kdybyste to byýval pochopil, pak byste snad pochopil i to, že to zdržení není kvůli volbám, ale prostě kvůli tomu, že se teprve začne dělat to, co se mělo udělat už dávno - široká debata s odborníky a občany, z debaty pak po zhodnocení vzniknou nové podněty a odborná stanoviska, z nichž pak bude vycházet nový návrh. To vše potrvá minimálně další rok a schvalovací proces bude trval dalších pár měsíců.

Je to tak složité k pochopení?

P. Skřivan 4.3.2016 1:30

Ježíši to jsou kecy: Vy jste nepochopil, že měla za úkol vypustit pokusný balónek: co na to veřejnost ? Veřejnost je kopla tam, kam měla, tak se to předělává. Týmy odborníků v tom nejsou, jen sprostota a zlodějina. Podobně jako ve všem u nás. Nebo nevíte, že podíl v ceně elektřiny za rozvod je u nás vyšší než jinde, takže není moc a proč ho někam zvyšovat ?

J. Novák 4.3.2016 4:13

Takže šup sem s nějakými srovnávacími tabulkami, pane Skřivan! Třeba já to nevím a rád se nechám poučit.

J. Zima 3.3.2016 18:32

Celé je to pěkná lumpárna. Sobotka teď dělá jako by s tím vláda neměla nic společného, přitom ty koncepce, ze kterých návrh vycházel, schválila. Budou ale volby, tak mu začalo lepit.

Dále nevěřte povídačkám, že investice do sítí jsou třeba kvůli malým decentralizovaným zdrojům. Jejich dodávky do sítě jsou v řádu promile. Velké komerční solární parky jsou jiný případ.

Hlavním důvodem je stále větší zatížení české sítě přenosy mezi severem (kde jsou větrníky) a jihem Německa a Rakouskem. Německo přes halasné vytrubování o zelené ekonomice nepostavilo prakticky nic z plánovaného nového 600 km dlouhého VVN vedení sever-jih, přičemž se mělo se stavbou začít už před 15 lety.

No a to svinstvo je v tom, že dle nařízení Evropské komise jsou přenosy energie zdarma. Takže německé zelené šílenství opět platíme my a vláda o tom musí dobře vědět.

M. Červeňák 3.3.2016 21:58

Sralbotkovi a socanům začínají docházet peníze těch druhých...

P. Ritter 3.3.2016 23:24

Cikán z klanu Červeňáků je na penězích těch druhých existenčně závislý - bez sociálních dávek a bez čórek u gádžů by nepřežil.

J. Novák 4.3.2016 4:14

Červeňák, co jste na tom co napsal váš předřečník, nepochopil? Aha, je to jasné: Nic!

P. Ritter 3.3.2016 23:31

Zimo, neblábolte o věcech, které neznáte a kterým byste nerozuměl, i kdybyste je studoval.

Víte vůbec, co je obsahem té vládní koncepce? Byla schválena už v minulé roce, je veřejně přístupná a proto máte možnost dokázat, že ta koncepce nějak souvisí s tarifními cenami za elektrickou energii.

Upřímně pochybuji o tom, že byste to dokázal. Přesto vám dávám šanci předvést, že jste pochopil aspoň to, co je obsahem energetické koncepce. Jestli dokážete ještě vysvětlit, proč by měla Sobotkova vláda nést zodpovědnost za návrh ERU, když je ERU nezávislá organizace, tak si možná o vás přestanu myslet, že jste jenom duchaprázdný žvanil.

J. Zima 4.3.2016 8:16

Že by ERÚ bez vědomí vlády jen tak vymyslel nové tarify tomu sám nevěříte. Detaily viz níže v reakci na pana Nováka.

Ovšem co je charakteristické, že se chytáte té méně významné části sdělení. Podstatné je to svinstvo ze strany EU, která skáče jak Německo píská a které si řeší své problémy způsobené zeleným šílenstvím na náš účet.

Další důvod spolek zvaný EU opustit.

J. Novák 4.3.2016 4:18

Zima, už jsem se ptal několika místních expertů, a jak jsem si všiml, nejsem sám, kdo se ptá. Kde přesně ve vládní energetické koncepci se hovoří o zdražování elektřiny tak, jak je, resp. až do nakopání do zadní části, bylo zamýšleno energ. regulátorem? Naprosto mi postačí odkaz na příslušnou stránku onoho vládního dokumentu.

J. Zima 4.3.2016 8:02

Je celkem hloupé si myslet, že ERÚ jen tak sám od sebe vytvořil nové tarify. Ty vycházejí z energetické koncepce vlády. Ta se samozřejmě teď snaží svůj podíl zapřít. Slovy mluvčího ERÚ:

Já bych rád reagoval na pana ministra Jurečku, protože to, co řekl, je lež jako věž. Pan ministr Jurečka stejně jako ostatní členové vlády hlasoval pro státní energetickou koncepci, kterou vláda schválila vloni v dubnu a která nás zavazuje, abychom rozpočetli náklady podle toho, jaké kdo náklady vyvolává. Plnili jsme jen státní energetickou koncepci.“

Celý článek zde:

J. Zima 4.3.2016 8:09

Odkaz se nezkopíroval, tak ještě jednou:

http://www.rozhlas.cz/plus/dnesniplus/_zprava/mluvci-eru-co-rika-jurecka-je-lez-jako-vez-vlada-koncepci-schvalila-a-my-ji-zastavili--1589103

J. Novák 5.3.2016 4:35

Takže, Zima, ještě jednou se zeptám: Kde přesně to v dokumentu, který se zove NV ze dne 20.8.2015 o státní energetické koncepci a o územní energetické koncepci, publ. v SB pod č. 232/2015 Sb. , je uloženo ERÚ nastavit zdražení elektřiny tak, jak ERÚ chtěl navrhnout? Stačí, jak jsem vám psal už výše, odkaz na příslušnou str. dokumentu!

Nařízení č. 232/2015 Sb. o státní energetické koncepci a o územní energetické koncepci

Zdroj: http://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/narizeni-c-232-2015-sb-o-statni-energeticke-koncepci-a-o-uzemni-energeticke-koncepci

Nařízení č. 232/2015 Sb. o státní energetické koncepci a o územní energetické koncepci

Zdroj: http://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/narizeni-c-232-2015-sb-o-statni-energeticke-koncepci-a-o-uzemni-energeticke-koncepci

Nařízení č. 232/2015 Sb. o státní energetické koncepci a o územní energetické koncepci

Zdroj: http://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/narizeni-c-232-2015-sb-o-statni-energeticke-koncepci-a-o-uzemni-energeticke-koncepci

J. Novák 5.3.2016 4:40

Omlouvám se, moje chyba! Odkaz na předpis jsem ta nakopíroval vícekrát, ale stačí mi, samozřejmě, odpovědět jen jednou!

J. Novák 6.3.2016 3:03

Okecáváte, Zima, okecáváte. Položil jsem otázku a předpokládal jsem, že když jste s tím začal tak že mi i odpovíte. Ale pořád jen okecáváte a odpověď nikde. Pokud si s odpovědí nevíte rady, tak toho raději nechte, jo?

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...