28. listopadu 2008 12:29 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Cena plynu se zvedat nebude

PRAHA Skupina RWE, která je největším prodejcem zemního plynu v České republice, nezvýší od ledna ceny plynu pro domácnosti a nechá je na současné úrovni. Řekl to na dnešní konferenci Gas business breakfast předseda představenstva RWE Transgas Martin Herrmann.

Podle Herrmanna mělo na ceny plynu největší dopad oslabení kurzu české koruny vůči americkému dolaru. Snížení cen lze podle něj očekávat až ve druhém a třetím čtvrtletí příštího roku.

RWE oznamuje ceny čtvrtletně. Od 1. října zdražila pro domácnosti v průměru o 10,4 procenta. V dubnu ceny pro domácnosti vzrostly v průměru o 3,1 procenta, od července v průměru o 9,6 procenta. Ceny pro velké zákazníky stanovuje RWE měsíčně, ale vypočítává je podle obdobného vzorce.

Počátkem týdne zveřejnila své ceny i společnost E.ON, která zásobuje zákazníky především na jihu Čech. Stejně jako RWE nechá ceny na současné úrovni.

Tuzemský trh s plynem je od dubna loňského roku plně otevřený, podobně jako trh s elektřinou. Ceny pro všechny kategorie konečných odběratelů si tak určují přímo sami dodavatelé.

Skupina RWE je s 2,3 milionem zákazníků největším obchodníkem se zemním plynem v Česku a ovládá dvě desítky společností.
ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!