22. května 2012 21:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Češi jsou národ sázkařů. Během mistrovství prosázeli stamiliony

Sázková kancelář Tipsport | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sázková kancelář Tipsport | foto: Alžběta Jungrová Lidové noviny

PRAHA Češi prosázeli na mistrovství světa v hokeji stovky milionů korun. Bylo to o několik procent víc než před rokem. Hokejový šampionát patří mezi sázkařské události roku, ale sázkařské kanceláře se shodují na tom, že letos jej jistě překoná fotbalové mistrovství Evropy.

"Co se celkové výše přijatých sázek týče, bylo MS v hokeji podle očekávání rekordní. Tržby Fortuny jen v Česku dosáhly na téměř 200 milionů korun, což byl růst v řádu jednotek procent," řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Nejvíc lidé sázeli na semifinále Česka proti Slovensku

Zápasem s největším počtem sázek bylo semifinále Česka proti Slovensku s náběrem přes 6,5 milionu korun.

Tipsport přijal podobně jako loni sázky za zhruba 250 milionů korun. Jen se změnilo jejich rozložení, když opět posílily internetové 'live' sázky, a to hned dvojnásobně proti loňsku. MS v hokeji je jednou z největších sázkařských událostí roku, i když letos jej zcela jistě předčí euro, jelikož je fotbal jasně nejsázenějším sportem v ČR. Horké sázkařské léto doplní ještě olympiáda v Londýně, uvedl mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

ČTĚTE TAKÉ:

U Chance se objem sázek na MS proti loňsku zvedl o více než 25 procent, podobný nárůst byl i v roce předchozím, upozornila mluvčí společnosti Markéta Světlíková. Rozdíl je podle ní ovšem v tom, jak moc se letos sázejícím dařilo. Přes 95 procent objemu vsazených peněz kancelář nyní vyplácela zpět na výhrách.

Nejúspěšnější sázkařské mistrovství

Z pohledu sázejících šlo o nejúspěšnější hokejové mistrovství za poslední roky, souhlasil Šrain. Ve skupinách byli úspěšnější sázkaři, ve vyřazovací části zase bookmakeři, a celková bilance je tak podle něj vyrovnaná.

Loňský šampionát byl turnajem obrovských výsledkových překvapení již v základních skupinách, připomněl Ježek. Sázkaři tehdy znejistěli, protože outsideři kosili favority jednoho za druhým a Tipsport na překvapeních vydělal. Letos tomu bylo naopak. Ve vyřazovacích bojích byli postrachem českých sázkařů a pozdějším katem českých hokejistů Slováci. Nejdříve slavili senzační výhra nad Kanadou a poté vítězství nad Českem.

Z pohledu sázejících byl nejpodařenějším dnem 15. květen, kdy se hrály poslední zápasy základních skupin. To nezaváhal ani jediný z favoritů a Tipsport na výhrách vypláceli přes 130 procent hodnoty všech vkladů.

Slováci na svůj tým také sázeli

Zajímavý trend zaznamenala firma na Slovensku, kde se sázkaři ukázali jako opravdu věrní fanoušci. Přesto, že byla jejich reprezentace kurzově outsiderem jak proti Česku, tak proti Rusku, výrazně sázeli na výhru svého týmu, což není obvyklé.

Zajímavou výhru si připsal v sobotu jeden ze sázkařů Tipsportu, když tipoval na jednom tiketu pět zápasů. Byla tam například remíza Bayernu s Chelsea po 90 minutách, semifinálové výhry hokejistů Ruska a Slovenska. Za vsazené čtyři tisíce korun vyhrál přes 600 tisíc korun. Výjimkou ale nebyly ani prohrávající sázky za 50 tisíc korun na remízu ve finále Rusko - Slovensko v kurzu 6,6:1.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!