Diskuse k článku: Češi mají obavy z budoucnosti, přestali utrácet a šetří

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 55
  • Poslední: 7.8.2011 22:11
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Orlík 5.8.2011 17:39

Miluji výraz procentní bod.

Kdo ho vymyslel, toho bych umlátil železnou tyčí.

J. Kotalík 6.8.2011 13:47

Re: Miluji výraz procentní bod.

Navrhuji lopatu. Nebo skripta diferenciálních rovnic.

K. Pavel 7.8.2011 16:02

Re: Miluji výraz procentní bod.

Vole, kdyz vole neznas vole rozdil vole mezi Procentem vole a procentnim volem, tak si prostrel koleno vole a rikej si vole "ja pitomec, ja pitomec".

O. Knížek 7.8.2011 16:40

Re: Miluji výraz procentní bod.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Procento

K. Pavel 5.8.2011 17:15

no a co?

Korupce, nizke platy, malinkate penze, drahe bydleni, jidlo atd atd. Jsme prece s tim spokojeni. Jinak bychom sli do ulic a stavkovali.

M. Dubanová 5.8.2011 14:41

demokracie, svoboda a kapitalismus

tady je všeobjímající korupce a protože je netrestaná, tak se český člověk domnívá, že - pokud je tady tak obrovská korupce, tak, že je to ten nejsprávnější kapitalismus na světě, ale tady se už jen krade,a ŠKRTÁ A ŠKRTÁ - jak dlouho to ještě může trvat, nežli hladoví lidé vyjdou do ulic, - protože zvyšovat nájmy a zároveň neúnosně zvyšovat ceny základních potravin . to nemůže - logicky skončit jinak nežli - že lidi vyjdou do ulic - nemůžete lidem snižovat příjmy, tím že zvyšujete daně - a zároveň zvyšovat nájemné a zvyšovat ceny základních potravin, z TOHO NEVEDE ŽÁDNÁ ROZUMNÁ CESTA!!!!!!§

J. Blažek 5.8.2011 13:33

Je to stejně jinak!

Z článku: .... Nezaměstnanost sice postupně klesá a roste i průmyslová výroba, jenomže v kasách obchodníků peníze nepřibývají. ........ Není to pravda, že nezaměstnanost klesá, to se prostě jen změnila metodika pro její počítání. Navíc mnozí dlouhodobě nezaměstnaní lidé nemají nárok vůbec na nic, ani ne na minimální sociální dávky. A taky nerostl počet "podnikatelů". Uvozovky jsem sem dal proto, že jsou to vlastně pouze příležistostní, kteří občas pracují pro nějakého zbohatlíka - říká se tomu švarcsystém a je to vlastně taky skoro nezaměstnanost. Hlavní je, že ten bohatý ušetří na pojištění a daních.

J. Tetenka 5.8.2011 12:55

OPĚTOVNĚ ČLÁNEK, KTERÝ NEVNÍMÁ REALITU

námězdně zaměstnaných lidí, nemají utrácet z čeho, žijí od výplatě k výplatě, od důchodu k důchodu - ještě hůře, pana Kotalíka bych se rád zeptal, Vám se žije. lépe, radostnějí a pohledem do budoucnosti pro život Vašich dětí či vnoučat, jste spokojen a říkáte si teď žiji tak jak jsem vždycky chtěl žít

J. Kotalík 6.8.2011 13:44

Re: OPĚTOVNĚ ČLÁNEK, KTERÝ NEVNÍMÁ REALITU

Nerozumím otázce...

J. Tetenka 6.8.2011 22:19

Re: OPĚTOVNĚ ČLÁNEK, KTERÝ NEVNÍMÁ REALITU

otázka plyne z Vašeho příspěvku, kterému nerozumim já 

" Zajímavost

Na lidech je celkem zajímavé, jak by některé kusy hned rády vycházely do ulic, jakmile není po jejich. Na druhou stranu, je to přirozené. Vyjít do ulic je pořád snazší než začít makat. "

J. Kotalík 7.8.2011 10:43

Re: OPĚTOVNĚ ČLÁNEK, KTERÝ NEVNÍMÁ REALITU

Hmm...mno, řeknu vám to takhle, ano, jsem se svým životem spokojen. Zatím. A udělám vše pro to, aby to tak zůstalo.

Co chci naznačit - proč pořád někdo hází odpovědnost jinam? Proč se osobní neúspěch a nedostatek svádí na systém, na kapitalismus, na zkorumpované politiky, místo aby každý začal logicky tam, kde může udělat nejvíc a kde je největší problém - totiž u sebe.

J. Studničná 5.8.2011 11:41

Neřekla bych, že šetří.

Většina ani nemá z čeho, jen tak-tak s penězi vyjde do další výplaty. Neustále se zvyšuje nájemné za byty, ceny elektřiny a plynu také stále rostou. Na vozík v samoobsluze už mnoho nezbývá. Pak Kalousek ale přesto říká "žijeme si jako prasata v žitě" - asi mluví o politicích, ne o občanech.

J. Kotalík 5.8.2011 11:08

Zajímavost

Na lidech je celkem zajímavé, jak by některé kusy hned rády vycházely do ulic, jakmile není po jejich. Na druhou stranu, je to přirozené. Vyjít do ulic je pořád snazší než začít makat.

P. Boublíková 5.8.2011 11:09

Re: Zajímavost

Ještě lepší je vyjít si do lesa, všem doporučuju.

J. Frgalova 5.8.2011 12:48

Re: Zajímavost

jo, jo včera ostatně jako každý den, jsme byli v lese, a večeříme poslední dobou furt ty "lesní plody" :-) a je nám dobře.

Pro nedovtipné - hřibků je jak naseto, koupit si vajíčko a udělat smaženici, neznám nic lepšího.

J. Kotalík 6.8.2011 14:04

Re: Zajímavost

Nebo brambory a houbovou polívku...

J. Blažek 5.8.2011 13:35

Re: Zajímavost

.... a tam se napsást hub, malin, jahod atd. ....

J. Kotalík 6.8.2011 13:45

Re: Zajímavost

Ano, to máte pravdu :)

M. Dubanová 5.8.2011 14:31

Re: Zajímavost

co to melete, jaké "než začít makat", a co máte z toho makání, vždyť všechno co odevzdáte státu, se tady rozkrade, co si myslíte, že zůstane z celé "reformy", i to se rozkrade, nyní si dovolil říci pan Blažek :"jestliže si náměstek ministra obrany dovolí říct, že - :"Přiznám se, že teď řeším jiné věci <<než to, jestli byl nákup dražší než jinde>> - to nebylo předražení o tři padesát,, v konzumu, pane náměstku - to jest jeden a půl miliardy, která se na ministerstvu obrany PODAŘILA NĚKOMU ŠIKOVNÉMU - šikovně PROŠUSTROVAT - NEBOLI UKRÁST.. když podobný přístup k penězům - VYDŘENÝM Z DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ MÁ CELÁ VLÁDA - pak se není co divit, že už stát nemá peníze ani na vlastní chod..........§§§§§§§§§§

platíme daně, a jak s těmi penězi stát nakládá, to nám nyní sdělil náměstek ministra obrany - nějaká miliarda a půl, pro něho nejsou peníze, no tak co by je neprošustrovali, ž ano?

J. Kotalík 6.8.2011 13:46

Re: Zajímavost

Aha. A když se tedy všechno rozkrade, z čeho se tedy potom platí např. všechny zlomeniny, co se za rok stanou? Z čeho se platí důchody, nemalá podpora školství, sociální podpora?

J. Kotalík 6.8.2011 13:49

Re: Zajímavost

Ale ano, taky nejsem zrovna spokojený s tím, jak vláda, lépe řečeno, snad všechny vlády světa nakládají s penězi daňových poplatníků.

Ovšem - ukažte mi zemi, kde v tom binec nemají...

v. čajka 5.8.2011 10:32

Už by se konečně mělo

kasínovému spekulativnímu kapitalismu pořádně zakroutit krkem.Jestli jsou jedinou výhodou "demokracie" a "svobody" plné regály o které nikdo nemá zájem,ať jdou k čertu.A ti chytrolíni,co to tu podělali jakbysmet.

M. Frank 5.8.2011 10:38

A kam se dnes jezdíte učit zakrucovat krkem?

Gottwald jezdil ke Stalinovi, koho máte teď za učitele soudruzi?

v. čajka 5.8.2011 10:44

Re: A kam se dnes jezdíte učit zakrucovat krkem?

Jste zpozdilý,pane Frank.Schéma "reálná svoboda a demokracie" vs komunismus je zastaralé a dávno neplatící.Pouze lidé vašeho typu na něm lpí,jak na zažloutlém a moly prožraném ubrusu po babičce.

J. Frgalova 5.8.2011 12:50

Re: A kam se dnes jezdíte učit zakrucovat krkem?

a co není zastaralé? Můžete mi to napsat? Respektive, napsat tak, aby se to dalo zavést do praxe?

J. Blažek 5.8.2011 13:40

Re: A kam se dnes jezdíte učit zakrucovat krkem?

... v praxi bychom se mohli poučit třeba v Německu. Tam již krize vpodstatě skončila (na rozdíl od nás), tam mají skutečně progresivní zdanění příjmů a nevymlouvají se hloupě na závist, či "házení klacků pod nohy úspěšným". Mají jiný, sociálnější postup při hrazení zdravotnických poplatků. Mají jiný, rozumnější systém odchodu a vyplácení důchodů, atd. atd. A funguje to tam!

J. Kotalík 6.8.2011 13:57

Re: A kam se dnes jezdíte učit zakrucovat krkem?

Nevím jak vy, ale já si myslím, že Německo jde poslední dobou tak trochu do kytek. Jsou schopní zrušit si jaderné elektrárny a EU je taky velkou silou táhne dolů. To, že tam něco mají, nemusí nutně znamenat, že je to tím a že je to dobře.

Co se týče progresivního zdanění...já to prostě nechápu. Daně jsou procentuální právě kvůli sociální spravedlnosti - každý dá stejnou procentuální část svého příjmu, tudíž to každého bolí stejně. Ale progresivně? Proč? Proč tuto spravedlnost narušovat v neprospěch jedné skupiny, z jakého důvodu? Proč mít možnost, že když vyděláte více, čistého budete mít stejně?

Nebo jinak, dám příklad - co kdybychom zavedli opačné progresivní zdanění? Že větší procenta zaplatí ti, co mají malé platy, a jako zdůvodnění uvedu třeba, že beztak v absolutních číslech platí málo. To je přitažené za vlasy že? S tím normálním pr. zdaněním je to podle mě stejné a ještě žádný levičák mi nedokázal vysvětlit tu myšlenku, co tomu dává smysl, a že jsem se to snažil pochopit. Když teda vynechám to, že stát prostě hledá prachy. To není důvod...

J. Studničná 5.8.2011 11:42

Re: A kam se dnes jezdíte učit zakrucovat krkem?

Jezdí do rodiny Castrů na kafe.

J. Blažek 5.8.2011 13:42

Re: A kam se dnes jezdíte učit zakrucovat krkem?

A proč třeba ne k českým bezdomovcům?

J. Kotalík 5.8.2011 11:00

Re: Už by se konečně mělo

Jestli výhody a nevýhody systému posuzujete podle toho, zda máte co žrát, za kolik můžete nakupovat a jak moc musíte pracovat, pak jděte k čertu sám. Přeji hezký den.

Najdete na Lidovky.cz