4. března 2015 14:10 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Češi obědvají v hospodě daleko více než Italové či Francouzi

Jídlo (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jídlo (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Ve srovnání se zeměmi západní Evropy Češi přes poledne výrazně více navštěvují restaurace a jídelny. To platí i navzdory tomu, že i u nás roste počet těch, kteří raději jedí u pracovního stolu, či dokonce neobědvají vůbec. Vyplývá to z průzkumu stravenkové společnosti Edenred.

Jde o srovnání dat sesbíraná v letech 2009 a 2015.  Podíl lidí, kteří obvykle jedí přímo na svém pracovišti, se za šest let zvýšil o více než dva procentní body na 12,4 procenta.

Zhruba jedenáct procent respondentů se pak stravuje v oddychové místnosti na pracovišti a přes 65 procent v restauraci nebo v jídelnách.

„To je dáno zejména tradicí poledních menu, které jsou v tuzemsku rozšířenější než na západ od českých hranic,“ uvedl ředitel marketingu a strategie společnosti Edenred Pavel Kusý. 

Ve Francii, Belgii nebo Itálii je naopak daleko větší podíl zaměstnaných lidí, kteří si na oběd odskočí z práce domů. Zatímco v Česku se to týká necelých tří procent lidí, ve Francii jde o více než čtvrtinu všech zaměstnanců.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!