19. února 2011 10:11 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Češi se vracejí do Egypta, týden u moře je za šest tisíc

Dovolená v Egyptě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dovolená v Egyptě | foto: Shutterstock

KÁHIRA/PRAHA Obrovské slevy, prázdné pláže, úslužná obsluha, nadstandardní služby. A 28 stupňů ve stínu, teplé moře, slunce a modré nebe. To je Egypt dnes po bouřlivých týdnech.

Po britských turistech, kteří se jako první už v minulých dnech vrátili na egyptské pláže, dnes odlétá do zklidněného Egypta první tisícovka českých turistů. Zájem o zájezdy překračuje nabídku a cestovní kanceláře musely objednat ta největší letadla, která byla k dispozici, aby nápor zvládly.

V okolních zemích, kde je zájem vlažnější, se předhánějí v nabídkách slev a v některých případech lze týden ve čtyřhvězdičkovém hotelu pořídit za 260 eur, což je asi šest tisíc korun. "V letoviscích kolem Rudého moře panuje klid, turistům zde v tomto okamžiku nehrozí žádné nebezpečí a vyřešeny byly i určité potíže se zásobováním," tvrdí Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří.

Britští turisté, kteří už v egyptských letoviscích několik dní jsou, si pochvalují vedle nižších cen a pláží, které mají sami pro sebe, i chování egyptského personálu, vděčného za návrat turistů.