7. srpna 2009 14:55 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Češi si na festivalech letos poprvé vyzkouší mobilní bankomaty

Bankomat | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bankomat | foto: Shutterstock

PRAHA V Česku se poprvé objevily takzvané mobilní bankomaty. Zatím jejich služeb využívají návštěvníci letních hudebních festivalů a zájem převyšuje očekávání. K nejvyužívanějším službám patří výběr hotovosti, zjištění zůstatku na účtu a dobíjení mobilů, oznámila dnes v tiskové zprávě Česká spořitelna.

"Inspiraci jsme našli v zahraničí, kde s mobilními bankomaty mají dobré zkušenosti," uvedl ředitel spořitelního kartového centra Miloslav Křečan.

Na přenosný bankomat mohli lidé narazit třeba na Rock for People a Colours of Ostrava. Od dnešního dne bude k dispozici v Rožmberku nad Vltavou v rámci putovního festivalu České hrady. Podle statistik festivaloví návštěvníci denně uskuteční 262 výběrů hotovosti v průměrné výši 1184 korun.

Mobilní bankomaty poskytují stejný rozsah služeb jako standardní bankomaty, komunikaci se systémy banky zajišťuje bezdrátový datový přenos. Mobilní bankomat je vybaven nejmodernějšími bezpečnostními prvky, například i technologií obarvování bankovek při jeho napadení, a také je pod nepřetržitým dohledem.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz