17. května 2011 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Češi vymysleli trik: vrací zboží koupené na úvěr

Navigace - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Navigace - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Chcete na dva týdny zadarmo navigaci, fotoaparát nebo notebook? To není reklamní slogan, ale nový trik. Češi našli způsob, jak bezplatně na několik dní získat spotřební zboží, které právě potřebují či chtějí. A to zcela legálně.

Umožnila jim to "díra" v novele zákona o spotřebitelském úvěru, která platí od začátku roku. Podle ní lze do dvou týdnů vrátit bez udání důvodů půjčku se splátkovou společností či bankou. Nebo také zboží pořízené na splátky.

Přesně toho teď čeští zákazníci začali využívat – koupí třeba navigaci na splátky, vezmou si ji na dovolenou a po několika dnech používání ji vrátí. "Tento trend začal být u zákazníků patrný zejména v případě digitálních fotoaparátů, kamer nebo třeba navigací o prázdninách. Tedy u zboží na krátkodobé využití," tvrdí Jan Samko, marketingový ředitel společnosti Alza.cz, jeden z největších prodejců elektroniky.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.