25. února 2009 15:13 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Česká města se představí v Cannes

Prezentovat se bude i nové nákupní centrum v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezentovat se bude i nové nákupní centrum v Praze | foto: Reprofoto

PRAHA Praha, Brno, Ostrava i slovenská metropole Bratislava se opět představí na prestižním mezinárodním realitním veletrhu MIPIM 2009 ve francouzských Cannes. Brány jubilejního 20. ročníku přehlídky se otevřou 10. března.

Praha představí především nový územní plán. Liberálnější podmínky a možnosti pro výstavbu v zastavěných územích mají z české metropole vytvořit město spojující historickou architekturu s moderními vlivy. Spolu s hlavním městem přijedou do Francie i některé tuzemské developerské firmy.

Brno se bude prezentovat projektem na přestavbu železničního uzlu a výstavbu nového rozvojového území Jižní centrum. Také zástupce moravské metropole doprovodí představitelé realitních společností.

Mezi nejvýznamnější projekty, které návštěvníkům veletrhu nabídne Ostrava, patří strategická průmyslová zóna Ostrava-Mošnov. Mezi dalšími projekty představí průmyslovou zónu Hrabová či Vědecko-technologický park Ostrava.

ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...