31. května 2007 15:31 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Česká spořitelna má rakouského šéfa

Česká spořitelna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká spořitelna | foto: Jan Zátorský, Lidové noviny

PRAHA Největší tuzemská banka Česká spořitelna má nového generálního ředitele. Stal se jím dvaačtyřicetiletý Rakušan Gernot Mittendorfer. Ve funkci nahradí Jacka Stacka, který odchází do dozorčí rady Erste Bank.

Změna nastala o měsíc dříve, původně ji banka chystala na 1. července.

"Důvodem uspíšení změny je nominace pana Stacka do dozorčí rady Erste Bank, mateřské banky České spořitelny. Řádná valná hromada Erste Bank dnes schválila nominaci pana Stacka s tím, že členství pana Stacka v dozorčí radě Erste Bank je platné ihned," uvedla banka.

Podle pravidel pro fungování akciových společností není možné být zároveň členem dozorčí rady i předsedou představenstva některé dceřiné společnosti dané firmy. Mittendorfer se tak vrátí zpět do Prahy, kde v letech 1999 až 2004 působil v nejrůznějších funkcích. Naposledy zodpovídal v představenstvu ČS za firemní klienty. Na všechny funkce ve finanční skupině ČS rezignoval ke konci července 2004 a stal se generálním ředitelem banky Salzburger
Sparkasse, člena skupiny Erste Bank.

Ke konci června odchází z České spořitelny také dosavadní ředitel úseku Řízení úvěrových rizik České spořitelny Frank Michael Beitz. Ten by se měl stát členem představenstva sesterské banky ČS, Slovenské sporiteĺny. "Jméno nástupce pana Beitze bude oznámeno v příštích týdnech," uvedla banka.
Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz