30. června 2009 22:34 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Česká spořitelna nabízí klientům 'povodňový balíček'

Česká spořitelna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká spořitelna | foto: Lidové noviny

PRAHA Česká spořitelna nabízí klientům postiženým povodněmi balíček služeb, který by měl urychlit nápravu škod. Výhody budou moci využít běžní občané i firmy.

Podnikatelé a malé firmy s úvěrem mohou například počítat se zmrazením úroků nebo splátek na dva až tři měsíce. Občané mohou čerpat úvěr bez vstupního poplatku za úrok platný pro nejlepší klienty. Uvedla to dnes spořitelna. Jiné banky zatím podobná opatření neoznámily.

Česká spořitelna také vyměňuje nad obvyklý standard všechny vodou poškozené bankovky. "Chceme trochu přispět k nápravám škod tím, co umíme - tedy rychlou finanční pomocí a poradenstvím," uvedl generální ředitel ČS Gernot Mittendorfer.

Povodňové škody, které v uplynulých dnech postihly část Česka, se odhadují na 5,6 miliardy korun. Většinu nákladů na odstraňování povodňových škod ponese stát. Chce si na to půjčit, řekl dnes ministr financí Eduarda Janota.

ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.