31. srpna 2007 14:09 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

České cestovky vyzve evropský gigant

PRAHA Na český trh poprvé přímo vstupuje velká evropská cestovní kancelář. Oproti domácím firmám bude společnost Thomas Cook uvádět ceny zájezdů včetně palivových příplatků, letištních tax a pojištění.

"Může to být zpočátku nevýhoda, ale jsem přesvědčený o tom, že to je správná cena," uvedl jednatel českého zastoupení Udo Wichert ke způsobu prezentování cen.

V září začne značka Neckermann
Evropská dvojka na trhu cestovního ruchu Thomas Cook začne zájezdy prodávat v září, pod značkou Neckermann Česká republika. Prozatím nabídne pouze zimní zájezdy a letecké pobytové zájezdy v evropských velkoměstech. Postupně však chce nabídku rozšířit i na letní dovolené.

Thomas Cook vstoupil na český trh koupí menší cestovní kanceláře Travel plus - Lufthansa City Center. "Všude, kde působíme, jsme mezi největšími třemi cestovními kancelářemi," nastínil Wichert ambice společnosti na českém trhu. Trojku největších českých kaceláří zatím tvoří Čedok, Exim Tours a Firo-tour.

Analytik cestovního ruchu Jaromír Beránek považuje cíle společnosti za reálné, protože trh zájezdů roste kvůli rostoucí životní úrovni Čechů. Podle odhadů letos pojede s některou z cestovních kanceláří na dovolenou 2,150.000 českých turistů.

Celkové tržby společnosti Thomas Cook za uplynulý finanční rok přesáhly tři miliardy eur. Největší evropská cestovní kancelář, německá TUI, má tržby 4,5 miliardy eur.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!