Diskuse k článku: Česko vstoupilo do roku úspor, které se dotknou prakticky každého

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 3.1.2011 10:34
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Mikula 3.1.2011 10:18

Nemůžeme žít na dluh

Taky se nás to dotkne, příjemné to není, ale hlady neumřeme. Ještě bych dodal citát z Bible: Kdo nechce pracovat, ať nejí.

J. Dvořák 3.1.2011 10:34

Re: Nemůžeme žít na dluh

Bibli sice neznám, ale pokud i budeš pracovat a někdo jiný ti evidentně pod rukama vše rozkrade a pak ti bude vykládat, jak jsi zadlužený, tak s tou Biblí praštíš do kouta a dáš mu přes držku. Nebo se snad mýlím?

P. Fiala 3.1.2011 7:44

Vliv vlád a zákonodárců na stav bohatství ČR

Vlády (jejich členové) si dělaly a dělají reklamu v tisku a TV na základě špatného řízení rozpočtu a spolu s poslanci na základě velmi problematických (ne-li zločinných zákonů, řekl by pan Cibulka). Těmito nástroji ovlivňují "spotřebitelskou stranu" společnosti - komunisté říkali nadstavbu (nevím jak se ta názývá dnes). Málokdy je slyšet ministry co udělali pro základní ekonomiky státu, zemědělství a průmysl a služby, ve kterých je tvořeno základní bohatství státu - občanů. Kromě toho, že budou vydávat dluhopisy (vláda škrtů?), či privatizovat nějakou výnosnou ekonomiku, či banku. Když si člověk letmo prohlédne Obchodní rejstřík, je základní průmysl v rukou zahraničních akcionářů. O střední třídě ekonomik a jejich příslušníků začíná hovořit strana VV, ty jsou v rukou českých. Co se očekává? Začnou se dle zákona prodávat pozemky přímo i zahraničním zájemcům - vnímáme to?

J. Dvořák 3.1.2011 7:10

Zbytečný pláč.

No, některým lidem určitě ten bordel tady maximálně vyhovuje, ale kdyby takhle hospodařily všechny rodiny, tak se pod mosty asi nevejdeme. V 89 jsem tvrdil, že bude potřeba dvou generací, aby se to tady srovnalo, ale začínám zjišťovat, že jsem byl větší optimista, než bylo zdrávo. Zatím jsme posrali, co šlo, ale můžeme si za to sami, protože jsme to umožnili. Tak konečně přestaňme nadávat a začněme ten chlív vymetat. Nikdo jiný to za nás neudělá !!!!!!!

j. kříž 2.1.2011 21:55

pravdoláska otevřela

j. kříž 2.1.2011 22:03

Re: pravdoláska otevřela

pandořinu skříňku s chamtivostí korupcí a dechberoucí zlodějinou k velké radosti mafie a komunistů a koneckonců i početného stáda ovcí které v blažené nevědomosti koukalo do nekrmana

m. chlápek 2.1.2011 21:53

něco mi, důchodci, k 1.1.

již přidali, takže to nejak přežiju ve zdraví. ostatně na pády životní úrovně jsem si již nějak zvykl. Při odchodu do důchodu byl můj příjem najednou jen čtvrtinový, po ukončení jakési té brigády vlastně jen poloviční, a nyní to snížení životní úrovně bude dělat snad jen 10% (el + potraviny a pivo), to jistě přežiju ve zdraví, takže jsem stále pln optimismu. Ostatně, nás zadlužili socani - npř. pastelkovným, porodným (více než 60 tis Kč na dvojčata... atp atd... ), a ti nyní u vesla nejsou. Jsem z dědiny, sedláci tam měli heslo: "kdo nepracuje ať nejí.." takže je nutno odbourat kdejaké ty dávky nefachčenkům všeho druhu, třeba oněm "Hnědočechům" a jiným pochybným živlům..

G. Seifert 2.1.2011 23:10

Re: něco mi, důchodci, k 1.1.

Než , něco napíšete, ověřte si to, např. porodné nechtěli "socani" zvedat tak rychle, pamatuji si , jak u Moravce byl Paroubek proti, ale Topolánek a Kasal tvrdili, že tak velké navýšení je nezbytné, socialisté se potom také přidali, jde přece o voličské hlasy. Trocha objektivity by neškodila. Tvrdit, že nás zadlužilo pastelkovné je směšné.

j. kříž 2.1.2011 21:30

učet za zlodějiny politiků

nic jiného akorát že letos zkrouhnou lidi víc protože si s těch vlastních donebevolajících průserů udělali ctnost to sou takové veselé české paradoxy

J. Kotalík 2.1.2011 21:42

Re: učet za zlodějiny politiků

Jistě, "my nic, my muzikant".

Co jiného navrhujete?

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...