23. září 2009 21:23 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Česko získalo o lichtenštejnských kontech jen minimum informací

Hrad v Lichtenštejnském Vaduzu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hrad v Lichtenštejnském Vaduzu | foto: Reprofoto

PRAHA Údaje o lichtenštejnských kontech českých občanů a firem u tamější banky LGT jsou již v Praze, ale neobsahují žádné nové informace. Serveru Euro.cz to sdělil šéf české daňové správy Jan Knížek.

"Není mezi nimi žádná, kterou by česká daňová správa již dříve neznala z vlastních šetření," řekl Knížek. Česko dostalo informace z Německa.

Původně se očekávalo, že Česko obdrží disk s daty přibližně 4500 držitelů lichtenštejnských účtů, který unikl z největší tamní banky LGT.

U mnoha je podezření, že peníze nebyly zdaněny. Lichtenštejnské banky totiž byly často využívány podobným způsobem.

Podle Euro.cz však Praha z Lichtenštejnska nedostala disk plný zajímavých informací o penězích, které Češi mohli ukrývat do lichtenštejnského daňového ráje, ale několik potištěných papírů s minimem informací.

Knížek nechtěl specifikovat, o kolika českých subjektech se na nich píše a jaké jsou zůstatky na dotčených účtech.

Informace o účtech v lichtenštejnské bance LGT koupila před lety německá rozvědka od bývalého zaměstnance této banky. Loni na jaře nabídlo Německo ostatním zemím EU, že jim tato data zdarma zpřístupní.

Tehdejší ministr financí Miroslav Kalousek o informace Němce požádal, ale trvalo 1,5 roku, než je poskytli. Po celou dobu německá daňová správa tvrdila, že data třídí a že jakmile budou připravena, předá je.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!