10. ledna 2008 10:46 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

ČEZ chce elektrárnu ve válcovnách

Elektrické vedení | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elektrické vedení | foto: Lidové noviny

PRAHA ČEZ pokračuje v expanzi do zahraničí. Energetická společnost chce nyní stavět elektrárnu ve výrobním areálu společnosti U. S. Steel Košice na východním Slovensku. Obě firmy už podepsaly memorandum o porozumění.

Elektrárna má mít očekávaný instalovaný výkon až 400 megawattů. "Skutečný instalovaný výkon včetně typu paliva vyplynou z realizační studie projektu, která by měla být připravena do konce prvního pololetí letošního roku," řekla mluvčí ČEZ Eva Nováková.

U.S. Steel je součástí koncernu United States Steel a patří k předním výrobcům plochých válcovaných produktů ve střední Evropě. Společnost nedávno otevřela linku pro žárové pozinkování plechů v nejvyšší kvalitě pro automobilový průmysl.

Energetická skupina ČEZ provozuje elektrárny o celkovém výkonu více než 14.300 MW. Kromě České republiky působí firma v dalších deseti zemích střední a jihovýchodní Evropy.

ČEZ vlastní například jednu elektrárnu v bulharské Varně a dvě elektrárenské společnosti v Polsku. Nyní společně s místními partnery staví a modernizuje výrobní zdroj v bosenském Gacku. Na Slovensku hodlá ČEZ společně s maďarskou společností MOL postavit v bratislavské rafinerii elektrárnu na zemní plyn s kombinovanou výrobou elektřiny a tepla o výkonu 800 megawattů.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNICKÁ PODPORA ELEKTRO

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 38 000 Kč