11. listopadu 2008 16:56 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

ČEZ: Jsme nevinní

Josef Holub, generální ředitel ČEZ Distribuce, vystoupil 11. listopadu na tiskové konferenci v Praze. Tématem byly krádeže elektřiny a postup energetiků vůči odhaleným zlodějům.   | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Josef Holub, generální ředitel ČEZ Distribuce, vystoupil 11. listopadu na tiskové konferenci v Praze. Tématem byly krádeže elektřiny a postup energetiků vůči odhaleným zlodějům. | foto: René Volfík, ČTK

PRAHA Představitelé energetické společnosti ČEZ popřeli, že by její pracovníci při odhalování nelegálních odběratelů elektřiny postupovali v rozporu se zákony. Policie kvůli tomu vyšetřuje několik desítek zaměstnanců společnosti ČEZ Měření s.r.o, která je dceřinou firmou společnosti ČEZ.

Ředitel divize distribuce ČEZ Jiří Kudrnáč na tiskové konferenci prohlásil, že pracovníci ČEZ dbají na to, aby všechny její dceřiné společnosti, aktivity a postupy byly v souladu se zákony a chtějí se proti obvinění bránit všemi dostupnými prostředky - podat například stížnost na Útvar pro odhalování organizovaného zločinu nebo podat trestní oznámení pro trestný čin krádeže.

Policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu o víkendu obvinil 32 zaměstnanců společnosti ČEZ Měření s.r.o. z vydírání. Obvinění údajně vstupovali bez povolení na pozemky odběratelů elektřiny a nutili je k zaplacení vysokých částek za "černý odběr". Firma za svými zaměstnanci stojí.

Lidovky.cz, ČTK