15. dubna 2009 10:19 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

ČEZ ode dneška vyplácí šrotovné 1000 korun

Ředitel marketingu energetické společnosti ČEZ Milan Mika představil 15. dubna na tiskové konferenci v Praze akci "Bílé šrotovné". | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ředitel marketingu energetické společnosti ČEZ Milan Mika představil 15. dubna na tiskové konferenci v Praze akci "Bílé šrotovné". | foto: ČTK

PRAHA Energetická společnost ČEZ dnes začala dávat příspěvek 1000 korun na nákup nových, energeticky úsporných spotřebičů. Peníze mohou zákazníci ČEZ získat na nákup nové chladničky, mrazáku, jejich kombinace nebo pračky. Akce má trvat do 15. června, v případě vyčerpání příspěvků i dříve.

Zákazníci ČEZ mohou slevu uplatnit jen v prodejnách s elektronikou Datart a Euronics, podmínkou je vrácení starého spotřebiče stejného druhu nebo potvrzení o jeho ekologické likvidaci.

Ředitel marketingu ČEZ Milan Mika dnes nezveřejnil, kolik peněz energetická společnost na takzvané bílé šrotovné vyčlenila. Finanční rámec, který si ČEZ pro tento účel vytvořil, podle Miky vystačí na nákup několika tisíc úsporných elektrospotřebičů. "Může jich být osm, devět nebo dvanáct tisíc.

Podobnou akci jako ČEZ již v roce 2007 zorganizovala společnost E.ON. Lidé, kteří tehdy při nákupu energeticky úsporné pračky, myčky či kombinované chladničky Whirlpool předložili v prodejně fakturu za elektřinu od E.ON, mohli ušetřit 17 až 28 procent.

Šrotovné se nyní v Česku stává stále žádanější. Jeho zavedení po vzoru automobilek požadují i tuzemští nábytkáři. Ti však chtějí příspěvek od státu, který by měl v případě likvidace starého a nákupu nového činit 15.000 korun. Nábytkáře podle tajemníka Asociace českých nábytkářů Tomáše Lukeše inspiroval návrh protikrizového vládního plánu ČSSD, na kterém se největší opoziční strana rámcově dohodla s končící vládou. Protikrizový návrh počítá se zavedením šrotovného na automobily ve výši 30.000 korun.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!