29. června 2007 14:16 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

ČEZ zcela ovládl regionální distributory

Elektřina - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elektřina - ilustrační foto. | foto: Michael SohnČTK

PRAHA Energetická společnost ČEZ se sloučí s regionálními firmami Středočeská energetická, Severomoravská energetika, Severočeská energetika, Východočeská energetika a Západočeská energetika. Nástupcem všech firem bude akciová společnost ČEZ.

Právním nástupcem všech firem bude akciová společnost ČEZ. Ta uvedla, že sloučení je formálním dokončením několikaletého začleňování regionálních distribučních společností do nové struktury Skupiny ČEZ. "Ve své podstatě jde o zbytkové podniky, podstatné aktivity regionálních distributorů už byly převedeny do procesních společností," uvedla tisková mluvčí společnosti Eva Nováková.

Regionální společnosti prošly podle Novákové už v minulých letech restrukturalizací, během které se z nich vyčlenily jednotlivé činnosti do procesních společností Skupiny ČEZ, například ČEZ Distribuce nebo ČEZ Správa majetku. Restrukturalizací ČEZ zároveň vyhověl legislativnímu požadavku na oddělení výroby energií od jejich distribuce.

Jednotlivé nové procesní společnosti Skupina ČEZ ponechala v regionech, aby zmírnila dopady transformace na zaměstnanost. Deset firem bylo proto umístěno do jednotlivých regionů vždy po dvou.
ČTK

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.