1. června 2011 8:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Chcete hodně vydělat? Staňte se kominíkem

Kominík - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kominík - ilustrační foto | foto: ČTK

PRAHA Právník či architekt? Samá voda, nejlákavějším povoláním v Česku je kominík. Zlatý důl z tohoto řemesla udělala drakonická vládní vyhláška. Ta od letoška nutí přes dva miliony domácností nechat si odborně zrevidovat komín.

A protože kvalifikovaných vymetačů sazí bylo dosud málo, mohli si dovolit nasadit vyšší ceny. Ty lákají k rekvalifikacím vyučené kominíky, kteří svou živnost nikdy nevykonávali. Zájem o toto řemeslo v Česku prudce roste i mezi žáky základních škol.

Čtěte také:

"Pro první ročník v příštím školním roce předpokládáme počet učňů kolem dvaceti, přičemž řadu zájemců, kteří nemají předpoklady pro úspěšné dokončení studia, odmítáme," říká Miroslav Janeček, ředitel Střední odborné školy stavební a zahradnické v Praze. Ve třetím ročníků má přitom jenom dva, ve druhém třináct a v prvním čtrnáct adeptů na kominické řemeslo.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.