Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Chcete nové auto za 40 tisíc korun?

Indický „brouk“. Celkem 45 tisíc korun má stát indický osobní automobil Nano, který by měl být pro masový automobilismus v Indii podobným impulzem jako Volkswagen Brouk nebo Fiaty 500 a 600 v poválečné Evropě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Indický „brouk“. Celkem 45 tisíc korun má stát indický osobní automobil Nano, který by měl být pro masový automobilismus v Indii podobným impulzem jako Volkswagen Brouk nebo Fiaty 500 a 600 v poválečné Evropě. | foto: ČTK

DILLÍ Indická automobilka Tata Motors zahájí 23. března v Bombaji prodej svého modelu Nano, který je při ceně 100.000 rupií (přes 44.500 Kč) nejlevnějším vozem světa. Vůz má být pro masový automobilismus v Indii podobným impulzem jako Volkswagen Brouk nebo Fiaty 500 a 600 v poválečné Evropě.

Na začátku dubna se má vozítko objevit ve všech obchodních zastoupeních Tata v zemi. Tata sice poprvé představila svůj vůz na autosalonu v Dillí už loni v lednu, prodej ale zpoždění kvůli problémům s umístěním hlavní výrobní továrny.

Firma byla loni nucena zastavit kvůli násilným protestům místních zemědělců výstavbu továrny v Západním Bengálsku. Místní vláda kvůli výstavbě vyvlastnila zhruba 1000 akrů (přes čtyř čtverečné kilometry) zemědělské půdy. Nabídla sice zemědělcům náhradu, mnozí z nich ji však odmítli a požadovali svoji půdu zpět.

Tata loni koupila značky Land Rover a Jaguar od americké automobilky Ford Motor za 2,3 miliardy dolarů (51,4 miliardy Kč). Díky této transakci získala příležitost k rozšíření svých aktivit mimo Indii.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško
Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško

Pojďte s námi vyzkoušet enzymatické kapky Co-Lactase, které mohou pomoci vašemu miminku proti intoleranci laktózy a kojenecké kolice.