28. června 2012 14:29 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Chytré telefony pomáhají Čechům hledat slevy i prodejny

Nový smartphone od Samsungu Galaxy SIII | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový smartphone od Samsungu Galaxy SIII | foto: Reuters

PRAHA Češi začínají používat chytré mobilní telefony také při nákupech v obchodech a na internetu. Speciální aplikace je upozorní například na slevy nebo jim zobrazí údaje o prodejnách v okolí.

Chytré mobilní telefony nyní v Česku tvoří asi dvě třetiny všech prodávaných přístrojů a podle odborníků se jejich podíl bude dál zvyšovat.

ČTĚTE TAKÉ:

Mobilní aplikaci pro chytré telefony v polovině května zprovoznil například obchodní řetězec Tesco Stores ČR. "Dosud si ji stáhlo přibližně 3500 zájemců. Na Slovensku, kde Tesco aplikaci spustilo dříve, jsme zaregistrovali přes 12.000 stažení," řekla mluvčí Tesco Stores ČR Eva Karasová.

Chytré telefony vytvoří i nákupní seznamy

Aplikace kromě informací o o akcích, zvýhodněné nabídce zboží, novinkách či obchodech Tesco zákazníkům umožňuje také vytvářet a spravovat jednoduché nákupní seznamy, které si uživatel může sám sestavit na základě aktuální akční nabídky.

Nový Samsung Galaxy SIII

Nový Samsung Galaxy SIII

Obchodní portál Aukro.cz registruje už 100 000 stažení aplikace, která uživatelům umožňuje rychleji reagovat na aukce i nákupy za pevnou cenu či sledovat vybrané zboží. V první polovině letošního roku si tuto aplikaci stáhl stejný počet uživatelů jako za uplynulé dva roky. "Trh se smartphony stále výrazně roste, pro uživatele se tak mobilní aplikace stávají běžnou součástí telefonu a pracují s nimi častěji," sdělila Michaela Papežová z obchodního portálu Aukro.cz.

V budoucnu budeme mobilem platit nákupy

Češi, kteří vlastní chytrý mobilní telefon, si mohou přímo v kamenných prodejnách také porovnat ceny vystaveného zboží s internetovými obchody a udělat si tak lepší obrázek o nabídce obchodníků. Službu nabízí aplikace, kterou majitelům přístrojů iPhone a mobilních telefonů s operačním systémem Android zdarma nabídl internetový nákupní rádce Heureka.cz.

Mobilní telefon bude v budoucnu běžně sloužit i k placení nákupů. Transakce je potvrzena pouhým přiložením mobilního telefonu k platebnímu terminálu.

Díky tomu se zrychlí placení nákupů, což přispěje ke zkrácení front u pokladen. Do standardní nabídky by se platební karty nahrané na SIM kartu mobilního telefonu měly v Česku dostat letos.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!