7. října 2015 17:20 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Čínská restaurace účtovala 144 korun za jednu krevetu, internet ji pranýřuje

Krevety - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krevety - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

ČCHING-TAO Pokrm z čerstvých obřích krevet byl v nabídce restaurace v čínském Čching-tau za 38 jüanů (asi 144 korun). Až při placení jeden ze zákazníků zjistil, že to je cena za jednu krevetu, ne za celé jídlo. Cena za něj tedy činila 1520 jüanů (asi 5740 korun).

O kuriózním zážitku informoval server BBC s odvoláním na čínský tisk. Příběh zákazníka, který do Čching-taa přijel na dovolenou a v restauraci byl i s rodinou, zvedl vlnu nesouhlasu na čínském mikroblogovém serveru weibo, kde se „kreveta za 38 jüanů“ stala jedním z hlavních témat.

Majitel restaurace, jehož jméno zprávy neuvádějí, později řekl listu Beijing Youth Daily, že tak vysoká cena za krevety odpovídala skutečnosti, že se jednalo o čerstvě ulovené mořské korýše.

Většina diskutujících na webu ale pro argumenty majitele restaurace neměla pochopení. „Podvádí lidi a ještě se snaží to omlouvat. Vůbec se nestydí,“ napsal jeden z účastníků internetové debaty.

A další dodal: „Až budu příště jíst v Čching-tau, radši se zeptám, kolik stojí každé zrnko rýže a každá nudle, jinak mi natlučou!“

Zákazník měl za krevety a další jídla dohromady zaplatit dohromady 2700 jüanů - šlo o útratu celé rodiny. S účtem, který mu vyrazil dech, konfrontoval majitele restaurace, ovšem ten ho upozornil na malou řádku na konci jídelníčku: „Cena výše uvedených mořských plodů je za kus“.

Strávník odmítl zaplatit, ale majitel restaurace vytáhl hůl a hrozil, že ho zbije. Na místo byla přivolána policie a po chvíli vyjednávání zákazník souhlasil, že zaplatí 2000 jüanů.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!