9. ledna 2008 15:38 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Coca-Cola není. Firmu zlobí systém

Coca cole v některých restauracích a obchodech není k dostání | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Coca cole v některých restauracích a obchodech není k dostání |

Praha  Výrobce nápojů Coca-Cola má od začátku roku obtíže se zásobením domácích zákazníků, způsobily je obtíže provázející zavádění nového elektronického systému řízení dodávek.

"Od ledna 2008 zavádíme nový, plně integrovaný elektronický systém a jeho implementace může přinést dočasné zpoždění dodávek zboží u některých našich zákazníků," řekl ředitel pro vnější vztahy firmy Coca-Cola Beverages Milan Luzum.

"Každý tak4ový případ jednotlivě řešíme a usilujeme o co nejrychlejší nápravu," dodal. Skutečný rozsah výpadků dodávek nápojů a datum jejich obnovení nespecifikoval.

V některých pražských restauracích již výrobky firmy nejsou k dostání a podle informací ČTK se tenčí i zásoby v prodejnách obchodních řetězců.  Nápoje ve skleněných lahvích jsou někde vyprodané a docházejí i limonády v plastových lahvích.
Výpadky dodávek zaznamenal i obchodní řetězec Tesco. Zákazníci najdou nápoje Coca-Cola na pultech jeho obchodů i nadále, firma je pokrývá z vlastních skladových zásob, uvedla mluvčí Teska Jana Matoušková.

V Česku je Coca-Cola největším producentem nápojů před skupinou Kofola.

ČTK