11. listopadu 2008 12:01 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

CS Cargo koupilo dopravce balíků CS Expres

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Reprofoto

PRAHA Největší tuzemská logistická firma CS Cargo koupila společnost CS Expres, která je jedním ze tří největších expresních dopravců balíků v Česku. Obě společnosti uzavřely dohodu o postupném navyšování zakoupeného podílu až na sto procent. Uvedli to zástupci firmy CS Cargo na dnešní tiskové konferenci, cenu nesdělili.

Podle finančního ředitele CS Carga Filipa Otruby je transakce významná zejména kvůli tomu, že skupina nově vstupuje na trh expresní přepravy. "CS Expres je jednou z mála společností na českém trhu expresních balíkových přeprav, která je stále v tuzemských rukou a není začleněna do žádné mezinárodní skupiny," dodal generální ředitel CS Cargo Petr Vlček.

Podle generálního ředitele CS Expres Martina Drábka zaznamenala společnost v posledním roce růst o 80 procent, a proto hledala pro další rozvoj silného partnera, který by dosud převážně vnitrostátnímu operátorovi
umožnil vstup na další trhy. Konkurenty CS Expresu jsou například Česká
pošta, DHL nebo společnost DPD.

CS Expres bude dál působit jako samostatná dceřiná firma, bude ale moci využívat zázemí skupiny CS Cargo, jako je informační systém nebo  centrální nákup. V příštím roce by mělo vzniknout nové centrum pro manipulaci s expresními zásilkami. Postupně by se měly služby firmy rozšířit do všech osmi zemí, kde holding CS Cargo působí.

V Česku je to letos druhá akvizice CS Carga, na jaře ovládlo společnost JTC
Transcentrum. Tento týden se objevily informace o převzetí společnosti Air-Sea, podle Otruby spolu firmy jednají, ale k finální dohodě zatím nedošlo.
Lidovky.cz