1. listopadu 2007 13:08 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

CzechInvest dočasně povede Rudyšarová

Roman Čermák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Čermák | foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

PRAHA CzechInvestu bude dočasně šéfovat Alexandra Rudyšarová (42). Ředitelské křeslo obsadí po Romanu Čermákovi, který odchází do Bruselu. Do konce roku mělo být vypsáno výběrové řízení a zvolen nový generální ředitel společnosti. Podle informací Ministerstva průmyslu a obchodu je kandidátů na post více.

Bývalého generálního ředitele CzechInvestu Romana Čermáka (31)odvolal ministr průmyslu a obchodu Martin Říman na jeho přání. Alexandra Rudyšarová (42) nastoupila do firmy letos v dubnu a řídila zde divizi investic a aplikovaného výzkumu. Vystudovala právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Hovoří plynně anglicky a rusky.

"Roman Čermák během listopadu předá funkci a od začátku prosince začne připravovat rozjezd společného zastoupení agentur CzechInvest, CzechTrade a České podnikatelské reprezentace v Bruselu," řekl mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu Tomáš Bartovský.

Ministr říman uvedl, že je se sedmiměsíčním působením Čermáka v čele společnosti spokojený. "Agenturu stabilizoval a pod jeho vedením se urychlilo čerpání prostředků z evropských fondů. Agentura se také dobře připravila na nový operační program. Objem zprostředkovaných zahraničních investic zůstal stabilní."

Nového generální ředitele CzechInvestu by mělo MPO vybrat na přelomu letošního a příštího roku. "Bude to na základě interního výběru v rámci CzechInvestu. Kandidátů (na pozici ředitele agentury) je více," podotkl Bartovský.
Lidovky.cz, ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?