1. srpna 2013 16:02, aktualizováno  17:37 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Hájek a spol. volají po ideovém bojkotu piva. Staropramen je prý 'teplý'

Účastníci shromáždění na "obranu hrdosti normálních lidí" protestovali proti duhovému pochodu hrdosti homosexuálů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Účastníci shromáždění na "obranu hrdosti normálních lidí" protestovali proti duhovému pochodu hrdosti homosexuálů | foto: ČTK

PRAHA Iniciativa D.O.S.T. vyhlásila bojkot pivu Staropramen. Smíchovský pivovar totiž podpořil letošní festival Prague Pride zaměřený na homosexuální tematiku. Podle hnutí blízkého bývalému prezidentovi Klausovi festival „podkopává základy lidské společnosti“. Pivovar bojkot označil za „smutný až zarážející“.

Staropramen patří mezi hlavní partnery festivalu, proti kterému konzervativní Akce D.O.S.T. každoročně protestuje. Ve čtvrtečním prohlášení tak předseda sdružení Michal Semín vyzval všechny své příznivce, aby tuto značku bojkotovali.

„Náš důvod není konzumní, nýbrž ideový. Vedení pivovaru se rozhodlo podpořit homosexualistický festival Prague Pride, čímž se demonstrativně postavilo na stranu kulturní revoluce, podkopávající samotné základy lidské společnosti,“ píše se v prohlášení podepsané Semínem a místopředsedou hnutí Petrem Bahníkem.

Akce D.O.S.T. vyzvala k bojkotu piva Staropramen.

Akce D.O.S.T. vyzvala k bojkotu piva Staropramen.

Výzva je doplněna transparentem „Nepiju teplý pivo! Nepiju Staropramen!“. Pivovar se k tomuto bojkotu vyjadřovat nechce. „Jako pivovar podporujeme během roku desítky akcí různého typu. Je smutné až zarážející číst v dnešní době ideologická prohlášení tohoto typu hovořící o spoluvinících procesů. Více toto prohlášení nebudeme komentovat,“ řekl serveru Lidovky.cz mluvčí Staropramenu Petr Barvík.

Akce D.O.S.T. sympatizuje s politikou bývalého prezidenta Václava Klause, jenž hnutí několikrát podpořil. V červnu Klaus na setkání hnutí vystoupil s projevem (ČTĚTE: Klaus vyzval politiky: odeberte politiku z rukou pánů v kuklách), v minulosti se také zastával bývalého náměstka ministra školství a člena D.O.S.T. Ladislava Bátory.

ČTĚTE TAKÉ:

Předloni reagoval svérázným způsobem na pochod homosexuálů také tehdejší Klausův tajemník Ladislav Jakl. Se svými přáteli z Aliance P.I.V. vymyslel první české homosexuální pivo BuQičák.

mevMartin Nevyhoštěný