Neděle 7. června 2020svátek má Iveta, Slavoj 18 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Dáme jídlo, Food panda? Na trhu s rozvozem jídla začíná být těsno

Donáška pizzy – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Donáška pizzy – ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Na český trh s rozvozem jídla silný hráč – mezinárodní společnost Foodpanda, která působí ve 28 zemích světa. A ambice má velké. Holdá pokořit projektům DámeJídlo.cz, JídloTeď.cz nebo RozvozJídla.cz a stát se jedničkou na trhu. Oproti západní Evropě je trh s dovážkou jídla v Česku zatím v plenkách. Očekává se ale strmý růst.

Rozvoz jídla z restaurací je stále oblíbenější. Zákazníci si mohou kdykoliv objednat jídlo a nechat si ho dovézt domů či do kanceláře. Největší rozmach tyto služby zažívají ve velkých českých městech. Zejména v Praze.

"Služba Foodpanda bude zpočátku dostupná v Praze, kde již od začátku nabídne jídlo od více než 30 partnerů, například Sushitime nebo Pizza West," uvedl ke vstupu na trh ředitel Foodpanda pro Českou republiku Peter Varga. Ten dříve pracoval v největším českém slevovém serveru Slevomat.cz, jehož zakladatel Tomáš Čupr nyní rozjíždí roznáškový byznys se službou DámeJídlo.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

Foodpanda nabídne svým zákazníkům stejně jako konkurence možnost on-line objednávky přes webové stránky nebo mobilní aplikaci, jednoduché platby a široký výběr restaurací.

"Pro restaurace je Foodpanda efektivní a nový prodejní kanál, který může přinést další zisk. Velkou výhodou je také rozsáhlé mezinárodní know-how a silné marketingové zázemí. O celosvětový marketing Foodpandy se stará padesát zaměstnanců v centrále společnosti v Berlíně," dodal Varga.

Služba oslovuje trhy s více než třemi miliardami zákazníků ve 28 zemích na pěti kontinentech. Funguje již například v Maďarsku či Polsku. Před týdnem spustila službu v Rumunsku a uskutečnila akvizici v Brazílii.

V Česku se rozvoz jídla teprve zabydluje

Podle statistik serveru DámeJídlo.cz si Češi objednávají domů nejčastěji...

Podle statistik serveru DámeJídlo.cz si Češi objednávají domů nejčastěji...

V západní Evropě je rozmach služeb spojených s rozvozem jídla daleko větší. V Česku se zatím zabydlují.

Například portál DameJidlo.cz nabízí pokrmy více než 500 restaurací. Firma také nedávno spustila vlastní kurýrní službu. Služby portál nabízí v 70 městech v Česku a měsíčně registruje 60 tisíc objednávek.

Portál oznámil i expanzi na slovenský trh. "Na Slovensku DameJídlo.cz již od počátku spustí vlastní kurýrní službu v Bratislavě, cílem je do konce roku realizovat 10 tisíc objednávek měsíčně," dodal zakladatel služby Tomáš Čupr.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...