10. března 2011 9:55 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

DANĚ 2011: Nejčastější chyby v přiznání. Jak se vyhnout pokutám?

Daňové přiznání | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daňové přiznání | foto: Lidové noviny

PRAHA Nesprávné položky na nesprávných řádcích, chybné zaokrouhlování nebo chybějící přílohy. To jsou nejčastější chyby, kterých se při vyplňování daňového přiznání každoročně dopouštějí lidé, kteří si růžové formuláře vyplňují svépomocí.

Základním předpokladem pro správné vyplnění daňového přiznání je soustředit se, shodují se daňoví poradci a kontroloři finančních úřadů. Mezi nejčastější chyby se totiž řadí ty pramenící nejen z nedostatečného porozumění, ale často z nesoustředěnosti.


ČTĚTE SPECIÁLNÍ INFOGRAFIKUDaňové přiznání - DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ 2011

- 7 otázek a odpovědí
- interaktivní formuláře
- vše co je třeba vědět
- jak ušetřit
- co se loni změnilo

- ZDE PRO VÁS


 "Mezi nejčastější chyby se řadí započítávání nesprávných položek, zapisování položek na nesprávné řádky, špatné kalkulace, nesprávné zaokrouhlování nebo to, že údaje v přiznání nesouhlasí s přílohami," potvrzuje Jaroslava Musilová, tisková mluvčí Generálního finančního ředitelství.

Mezi dalšími častými pochybeními figurují také nedodaná potvrzení a doklady. Některými chybami lidé přímo znevýhodňují i sami sebe – v případě daňových přeplatků například zapomínají uvést adresu či číslo bankovního účtu, kam má být přeplatek vrácen.
Čtvrtek 17. března - Jdeme do finále!

Žili jste v přesvědčení, že se vás daňové přiznání netýká a teď jste zjistili krutou pravdu? Nezoufejte, v posledním 'Daňovém čtvrtku' se dozvíte jak všechno stihnout na poslední chvíli a vyhnout se tak hrozícím sankcím a nepříjemnostem.