Středa 2. prosince 2020svátek má Blanka -5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

DANĚ 2011: Nejčastější chyby v přiznání. Jak se vyhnout pokutám?

Daňové přiznání | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daňové přiznání | foto: Lidové noviny

PRAHA Nesprávné položky na nesprávných řádcích, chybné zaokrouhlování nebo chybějící přílohy. To jsou nejčastější chyby, kterých se při vyplňování daňového přiznání každoročně dopouštějí lidé, kteří si růžové formuláře vyplňují svépomocí.

Základním předpokladem pro správné vyplnění daňového přiznání je soustředit se, shodují se daňoví poradci a kontroloři finančních úřadů. Mezi nejčastější chyby se totiž řadí ty pramenící nejen z nedostatečného porozumění, ale často z nesoustředěnosti.


ČTĚTE SPECIÁLNÍ INFOGRAFIKUDaňové přiznání - DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ 2011

- 7 otázek a odpovědí
- interaktivní formuláře
- vše co je třeba vědět
- jak ušetřit
- co se loni změnilo

- ZDE PRO VÁS


 "Mezi nejčastější chyby se řadí započítávání nesprávných položek, zapisování položek na nesprávné řádky, špatné kalkulace, nesprávné zaokrouhlování nebo to, že údaje v přiznání nesouhlasí s přílohami," potvrzuje Jaroslava Musilová, tisková mluvčí Generálního finančního ředitelství.

Mezi dalšími častými pochybeními figurují také nedodaná potvrzení a doklady. Některými chybami lidé přímo znevýhodňují i sami sebe – v případě daňových přeplatků například zapomínají uvést adresu či číslo bankovního účtu, kam má být přeplatek vrácen.
Čtvrtek 17. března - Jdeme do finále!

Žili jste v přesvědčení, že se vás daňové přiznání netýká a teď jste zjistili krutou pravdu? Nezoufejte, v posledním 'Daňovém čtvrtku' se dozvíte jak všechno stihnout na poslední chvíli a vyhnout se tak hrozícím sankcím a nepříjemnostem.

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...