29. května 2007 10:05 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Delvita se začíná stahovat z trhu

Zavřeno. Delvita provádí inventuru a končí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zavřeno. Delvita provádí inventuru a končí. | foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

PRAHA Hypermarkety Delvita ode dneška čeká týdenní inventura. Poté se budou připravovat na změnu názvu i sortimentu Obchody společnosti Delvita již brzy přejdou pod nového majitele.

Tím je rakouská společnost Rewe Group, která plánuje prodejny proměnit na obchody dceřiné značky Billa. Kdy přesně se změní vývěsní štíty nad prodejnou, ale zatím není známo. Podle mluvčího Delvity Petra Uchytila je třeba dořešit ještě několik organizačních záležitostí.

I z tohoto důvodu budou prodejny ode dneška na necelý týden uzavřeny. Opět budou zákazníkům přístupné od příštího pondělí. To již budou ve vlastnictví Rewe, které je ale ještě nějakou dobu povede pod starým názvem. Změnit by se zatím neměl ani sortiment, na který jsou zákazníci zvyklí.

„Na příští týden připravujeme zvláštní nabídku, abychom odškodnili zákazníky za to několikadenní čekání,“ dodal ještě Uchytil. Rewe Group po převzetí 97 obchodů Delvity výrazně posílí svou pozici na českém maloobchodním trhu. Vedle Billy a Delvity totiž vlastní také supermarkety Penny Market.

mk, Lidové noviny

Najdete na Lidovky.cz