16. května 2007 16:36 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Delvitu čeká "pětidenní svátek", změní se na Billu

Delvita | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Delvita | foto: David PortLidové noviny

PRAHA Supermarkety Delvita se na přelomu května a června na několik dní zavřou. Řetězec během výpadku předá své prodejny německé společnosti Billa a provede inventury. Sortiment by se neměl po znovuotevření výrazně měnit.

Řtězec Delvita na přelomu měsíce května dočasně zavře všech bezmála sto svých supermarketů, aby je připravil na červnové převzetí německou obchodní skupinou REWE Group. Z prodejen Delvita se v následujících týdnech a měsících stanou supermarkety Billa, kterých nyní REWE Group v Česku provozuje zhruba osm desítek.

Mluvčí Delvity Petr Uchytil dnes řekl, že 97 supermarketů Delvita bude uzavřeno v úterý 29. května, přičemž obchody své brány znovu otevřou v pondělí 4. června, kdy již ale budou spadat pod Billu. "Ve všech prodejnách je potřeba provést inventuru a další administrativní úkony spojené s převodem na společnost Billa," uvedl Uchytil.

Po červnovém znovuotevření by se nabídka zboží v supermarketech Delvita podle Uchytila zatím neměla výrazně změnit. Mediální zástupce společnosti Billa Michal Donath řekl, že vedení Billy své plány ohledně dalšího fungování převzatých supermarketů Delvita zveřejní začátkem června na tiskové konferenci.

Transformace může trvat měsíce
Začlenění převzatých prodejen do své sítě vždy obchodním řetězcům zabere několik týdnů až měsíců, záleží na jejich velikosti. "Když jsme loni přebírali 27 supermarketů Edeka, tak nám přeměna jejich designu, úprava nabídky zboží a další důležité věci spojené se začleněním těchto obchodů do naší sítě zabraly zhruba měsíc a půl," řekla mluvčí společnosti Tesco Stores ČR Jana Matoušková.

Integrace 11 hypermarketů Carrefour loni společnosti Tesco trvala půl roku, během kterého Tesco v hypermarketech i na základně výsledků zákaznické ankety přizpůsobilo nabídku zboží, cenové programy či otevírací dobu. "Snažili jsme se z nabídky bývalých obchodů Carrefour vytáhnout to nejlepší. Například jsme převzali sortiment francouzských vín, které jsme poté začali prodávat i v ostatních našich obchodech," podotkla Matoušková.

Billa je společně s diskontními prodejnami Penny Market součástí německé skupiny REWE Group, která má nyní v Česku zhruba 240 prodejen. REWE Group za české Delvity podle dřívějších informací zaplatí 100 milionů eur (zhruba 2,8 miliardy korun). Převzetí českých supermarketů Delvita skupinou REWE Group v dubnu schválila Evropská komise, podle níž tato fúze nijak podstatně neomezí konkurenci na českém maloobchodním trhu.

Lidovky.cz, ČTK

Statutární město Frýdek-Místek
Vedoucí odboru správy obecního majetku

Statutární město Frýdek-Místek
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 21 480 - 32 290 Kč