Diskuse k článku: Desetitisíce lidí nebudou mít na nájem

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 220
  • Poslední: 4.3.2009 16:48
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
3.3.2009 17:13

V Německu jsou dotované byty po 20 roků vázány na město

ovšem německá rodina s jedním nebo dvěma dětmi nemá šanci. Ve velkých městech stačí tyto byty obsadit muslimové s negramotnou matkou, pěti nebo šesti dítky a tatínkem jako pomocným dělníkem. Tento poměr příjmu na hlavu civilizovaný Evropan zkrátka nedokáže přežít.

U nás by takový rozdělovník dopadl stejně, nedělejme si iluze. Naši důchodci také nejsou všichni na tom tak špatně, zrovna ti, co mají dekretovaný byt v Praze byli důležití soudruzi a od toho se odvíjí i jejich důchod. Ti chudí důchodci mají zřídka dekretovaný byt. Takoví byli už za totáče donuceni vystěhovat se do pohraničí a na jejich byt byl vydán dekret funkcionáři.

3.3.2009 16:55

trhovecká ekonomika = chcípnout hlady pod mostem

Soudruch president , PLATFUS  NA  MOZEK ,

v novoročním projevu zazpíval árii o tom , že jsme se ještě nikdy tak neměli , jako pod vládou jeho debilní modré jundy , trval by na tom ještě dnes ? Protože on své názory nikdy nemění , určitě by byl ochoten to zopakovat i před skláři z Nového Boru ...

Jak dlouho bude lidem ještě trvat , než rozpoznají boudy , které na ně všechny (krom vyvolených modrých privatizátorů)-hadrák pod vedením veškrny a klause nastražil a o kolik je reálně okradl na penězích i letech zmarněného života ???

4.3.2009 9:38

Re: trhovecká ekonomika = chcípnout hlady pod mostem

mmf jak vidno Vy budete šťasten jedině v komunismu...:-D

3.3.2009 15:46

Já jsem nezírala ,ale přemýšlela a řešila

svou budoucí bytovou situaci  v době, kdy mně k odchodu  do důchodu zbývalo asi 25 let . Usoudila jse tehdy, že s nájmem bych v důchodu mohla mít problémy, a tak jsem zakoupila chalupu v malé vsi, během let ji zrekonstruovala k svému přání , a tak zde již pár let vcelku spokojeně bydlím, a na vaše diskuse na téma :regulovaný/neregulovaný nájem koukám  kalným okem :-). Většina lidí se ovšem drží hesla: "Carpe diem" -a pohled do budoucna je jim "ukradený ."   Samozřejmě -na venkově  je život oproti Praze poněkud odlišný , ale "všude žijí lidé" a ožít se zde dá docela v pohodě.

3.3.2009 15:51

Konečně názor,který se sám nabízí--ale bohužel

v Česku jakoby  NEMORÁLNÍ.

3.3.2009 17:16

Re: Konečně názor,který se sám nabízí--ale bohužel

já si na svoji hájenku také nestěžuji, je tam krásná příroda, sekám trávu a upravuji okolí, na nákup si zajedu těch 9 km do většího města, nic mi nechybí.

3.3.2009 16:02

Re: Já jsem nezírala ,ale přemýšlela a řešila

Proč ne? Jestli budete mít peníze a sílu na údržbu, je to Vaše volba. Na nájmu v důchodu není nic špatného, má to tu výhodu, že člověk platí a nemusí se starat. Jd eo to, aby byla dostatečná nabídka bytů, která nájmy udrží v rozumné hladině. Normální činže se pak pohybuje na úrovni třetiny-poloviny průměrného platu, což není problém. Každý nepotřebuje bydlet v luxusu.  

3.3.2009 16:25

Re: Já jsem nezírala ,ale přemýšlela a řešila

To je ono, platí a nemusí se strat. Jenže bolševická pakáž chce platit málo a o nic se nestarat. Regulovaný nájemník je gauner, který okrádá majitele domu. Normální činže se odvíjí od ceny nemovitosti, ne podle výše platu. To je jako kdyby bezdomovec přišel do samoobsluhy a s poukazem na svůj nulový příjem chtěl nakupovat zadarmo.

3.3.2009 16:36

Re: Já jsem nezírala ,ale přemýšlela a řešila

Máte pravdu jen částečně. Normální činže se odvíjí od toho, kolik za ní zákazník, tedy nájemník, je ochoten dát :) Samozřejmě hraje roli cenová hladina v lokalitě (jiné nájmy budou na Vinohradech a jiné na Zličíně). Ale těžko z nájemníka vyždímete víc, než vydělá. Ono s tím okrádáním je to trochu napováženou. Já si také představuji, že mi bude zaměstnavatel platit kapku vyšší plat, ale protože to nedělá, tak taky neříkám, že mne okrádá:-P. Rozdíl mezi přdstavou o zisku a skutečným ziskem je normální věc, jen nje třeba se s tím vyrovnat, nebo začít dělat něco jiného.

3.3.2009 16:43

Re: Já jsem nezírala ,ale přemýšlela a řešila

Pokud nájemník nevydělá na bydlení na Vinohradech, tak tam nemá co dělat a může se odstěhovat na Zličín. Výše nájemného je samozřejmě otázkou trhu, stejně jako výše platu. Pokud zaměstnavatel na určitou pozici sežene někoho za 20 tisíc měsíčně, proč by mu platil 25 tisíc měsíčně? Stejně tak je to s nájemným. Když majitel domu sežene nájemníka, kdo mu bude platit 20 tisíc měsíčně, proč by tam měl někoho, kdo mu platí deset. Pokud je však byt ve špatném stavu, sám majitel po chvíli uzná, že musí třeba s cenou dolů. Pokud ale najde nájemníka za těch 20 tisíc, proč by dolů s cenou vůbec šel?

3.3.2009 16:31

Re: Já jsem nezírala ,ale přemýšlela a řešila

Zřejmě nemáte moc představu o výši důchodů. Průměrný důchod 2009

3.3.2009 16:38

Re: Já jsem nezírala ,ale přemýšlela a řešila

Mám poměrně jasnou představu, protože vím, že regulovaný nájem mojí matky důchodkyně tvoří 120% jejího důchodu. Ale chce to čas, ony se ty věci srovnají.

3.3.2009 16:43

Re: Já jsem nezírala ,ale přemýšlela a řešila

Tak si můžete svojí matku vzít k sobě a nebude muset nájem platit.

3.3.2009 16:49

Re: Já jsem nezírala ,ale přemýšlela a řešila

Nemám problém jí nájem platit, myslím, že si to zaslouží. Jen jsem odpovídal tazatelce, že vím, jak jsou důchody v nepoměru k cenové hladině.

3.3.2009 16:54

Re: Já jsem nezírala ,ale přemýšlela a řešila

Výše důchodů je relativní. Ale i v zahraničí je zcela běžné, že lidé se stěhují nejen za prací, ale i podle toho, kde je pro ně výhodné bydlet. Důchodce, který nemá na bydlení v Praze a rodina mu nepomůže (tzn. nájem za něj nezaplatí ani si ho nevezme k sobě), se může odstěhovat na venkov. Tam je cenová hladina zcela odlišná a v Praze ho přece práce nedrží.

3.3.2009 17:00

Re: Já jsem nezírala ,ale přemýšlela a řešila

V zahraničí je běžných tolik věcí, které se u nás nedělají:-D A recepty pro důchodce si schovejte, budou se Vám hodit, až přijde Váš čas.

3.3.2009 16:52

Re: Já jsem nezírala ,ale přemýšlela a řešila

Obávám se, že to jen tak nepůjde. ODS potřebuje nasbírat argumenty pro důchodovou reformu. A jak nejlépe donutit lidi, aby si spořili ve fondech, než ožebračením současných důchodců.

3.3.2009 15:42

ODS to neni

politicka strana to je jen parta zlodeju,ty spojuje jen mamon na ukor jinejch!! V pristich volbach je musime odstrihnout od vladnuti nebo by se v budoucnu pozrali jeden druheho:-PRvRvRv

3.3.2009 15:16

Co se to tady zase řeší, já zírám!

Nepracujícím bych doporučil, aby to s tou prací zkusili, ono se to dá přežít.

Důchodcům nějaká ta brigáda taky neuškodí, aspoň bych sem nemusel vozit osmdesátileté babky ze Slovenska. No a ti, co pracovat nemohou nebo nechtějí se musejí sestěhovat, vzít podnájemníky anebo vyměnit byt za levnější - úměrně k tomu, jaký mají důchod nebo jak jim jejich děti pomohou.

Líných lemer a důchodců, kteří kňourají, že neutáhnou sami sedmdesátimetrový byt, mi není líto.

Jistě, invalidé a jinak postižení to mají těžké - ale od toho tu máme sociální péči, pro tyhle lidi.

Ne pro zdravé parazity.

3.3.2009 15:28

Re: Co se to tady zase řeší, já zírám!

Osmdesátiletý důchodce, který už nepracuje  je parazit? Co to jsi za člověka? Narodil ses vůbec z matky?

3.3.2009 15:31

Re: Co se to tady zase řeší, já zírám!

lomihnat se nenarodil ten se vyskyt pacje to MODREJ ODSackej MOZECEK:-PRv

3.3.2009 15:50

Re: Co se to tady zase řeší, já zírám!

Jenže na rozdíl od tebe, vypatlané oranžové pako, si svoje bydlení zaplatím sám a o bydlení svých rodičů se - pokud to bude potřeba - postarám.

3.3.2009 16:08

Re: Co se to tady zase řeší, já zírám!

Ja ziju ve svem a rodice uz nemam ,vypatlanej mozna jsem ale ne modrej trotl:-P

3.3.2009 16:22

Re: Co se to tady zase řeší, já zírám!

Jistě. Vypatlané oranžové pako.

3.3.2009 15:48

Jste tupá, nebo to jen předstíráte?

Umíte číst, nebo vám to někdo četl a vy si pamatujete jen polovic, dámo?

Ještě jednou:

Pro tohoto člověka platí, že si má pořídit byt úměrný ke svému důchodu a také považuji za SAMOZŘEJMÉ, že mu pomohou jeho děti nebo vnuci. (aloespoň v naší rodině to tak odedávna funguje).

CO VÁM NA TOM VADÍ?

3.3.2009 16:27

Re: Jste tupá, nebo to jen předstíráte?

Zkuste si představit: Vyděláváte a platíte si velký byt podle zákonů, tedy regulovaný. Děti vyrostou a odstěhují se, partner zemře, vy odejdete do důchodu a už ten velký byt neutáhnete. Tak si ho chcete vyměnit za menší, ale vzhledem k nerovnováze na trhu pochopitelně také s regulovaným nájmem. A majitel vám to zablokuje. Takže máte na stará kolena variantu tržního nájemného, což je pro většinu důchodců nereálné, nebo se můžete odstěhovat do nějakého zapadákova, kde jsou nájmy nižší, ale to znamená přetrhat všechny vazby se svými přáteli, což je v tomto období života dost likvidační. Někde museli soudruzi politici udělat chybu.

4.3.2009 16:35

Re: Jste tupá, nebo to jen předstíráte?

Ano udělali.

A tady je příčina toho, proč jsem zde napadán a lynčován: já si totiž myslím, že chyba je v existenci regulovaných nájmů jako takových. Měly být dávno zrušeny, a pak by nebylo třeba měnit regulovaný za regulovaný .. atd.

Soudruzi občané udělali chybu, když si pustili do vlády komunisty.

Pokud chce někdo regulované nájemné, prosím. Ale ať si ho zavede ve svých domech.

Podívejte, oba víme, že ve většině případů se dá dojít k rozumné dohodě - ale to musí chtít obě strany. Bratr deset let vyháněl regulovčíky, kteří v tom bytě vůbec nebydleli. Deset soudů. Tak co chcete.

4.3.2009 16:48

Re: a s tím přestěhováním do zapadákova,

není to náhodou běžná praxe v zemích, jejichž úrovní příjmů se tady argumentuje, když se potřebuje? 8-o

3.3.2009 18:25

Re: Co se to tady zase řeší, já zírám!

Je mi z Vás špatně.Makám 35 let a vyskakovat si nemohu.Vychovala 2 děti.Ale dnešní společnost mi nahání hruzu.Žiji v neustálém strachu zda to zvládnu.Jsem střeďák  ale tato společnost je již zlikvidovala.jsou jen bohatí a chudí.A opravdu není nic složitého se v dnešní době ocitnout za zásluhy na ulici.

4.3.2009 16:41

Re: Co se to tady zase řeší, já zírám!

Je Vám špatně z toho, že se odmítám svými penězi podílet na vašem bydlení? No to je tedy smutné.

Ale nevadí, víc si věřte - když se nebojíte mě, nebojte se ani sebe. Vy to zvládnete, a když ne, Vaše dobře vychované děti Vám jistě pomohou.

Kalkulujte taky s tím, že když vás vyhází na ulici, budou mít ten byt prázdný ... a je lepší mít alespoň nějakého nájemníka. Věřte si. Invalidi jsou na tom hůř, a bezdětní, co všechno jásavě probendili, úplně nejhůř.