Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

DHL koupí českou kurýrní firmu PPL

Generální ředitel DHL pro ČR Jiří Stojar (vlevo) a jednatel společnosti PPL Pavel Horák při jednání v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel DHL pro ČR Jiří Stojar (vlevo) a jednatel společnosti PPL Pavel Horák při jednání v Praze. | foto: Archiv DHLČTK

PRAHA Největší světová expresní a logistická firma DHL, která patří do skupiny Deutsche Post, koupí 100 procent tuzemského kurýrního přepravce PPL. Akvizici musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Obě společnosti se dohodly, že částku za převzetí nezveřejní. DHL nebyl jediným zájemcem. O českého přepravce usilovalo dalších pět až šest společností, mezi nimi i rakouská pošta.

Deutsche Post akvizicí rozšíří svoje aktivity na území střední a východní Evropy. Firma plánuje tuzemským zákazníkům nabízet rozšířený sortiment služeb, na který jsou zvyklí v jiných částech Evropy. Klienti z Česka navíc budou moci využívat rozsáhlou mezinárodní přepravní síť DHL.

Professional Parcel Logistic (PPL) vznikla v roce 1995 a ročně doručí několik milionů zásilek. Jejími největšími konkurenty jsou Česká pošta a další kurýrní služba DPD ze skupiny GeoPost.

Podle generálního ředitele konkurenční DPD Daniela Mareše není spojení DHL a PPL překvapením. "Předpokládám, že tato akvizice povede k větší diferenciaci služeb na trhu kusových zásilek, která bude výhodná i pro naše zákazníky. Posílení konkurenčního prostředí vítáme," uvedl.

Objem doručovaných balíků na českém trhu se ročně zvyšuje zhruba o 14 procent a přepravní firmy každý den dodávají kolem 150.000 balíků. Roční tržby z této činnosti se pohybují kolem čtyř až pěti miliard korun.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?

Najdete na Lidovky.cz