3. března 2008 15:34 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Diskonty Plus se změní na Penny Markety

Nakupování v supermarketu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nakupování v supermarketu. | foto: Stanislav Honzík Lidové noviny

PRAHA Diskontní řetězec Plus Discount bude mít nového majitele. Téměř 150 obchodů koupí německá společnost REWE. Ta v ČR provozuje diskonty Penny Market a supermarkety Billa. Cena, za kterou REWE síť diskontů Plus koupila, nebyla zveřejněna.

"Východní Evropa je pro REWE Group klíčem k expanzi," uvedl předseda představenstva společnosti Alain Caparros. Dodal, že Česká republika má v tomto směru velký strategický význam vzhledem ke své výhodné geografické poloze.

O transakci jako první informoval server iDnes s tím, že smlouva o prodeji byla podepsána v pondělí odpoledne. "Jsem přesvědčen, že český trh tam a naši spolupracovníci na něm tak budou v nejlepších rukou," potvrdil prodej Plusu pro německý list Lebensmittel Zeitung Karl Erivan Haub, majitel společnosti Tengelmann, která Plusy vlastní.

Pokud prodej Plusů schválí antimonopolní úřad, zvýší se počet českých obchodů patřících skupině REWE Group na zhruba 500 a jejich roční obrat by se měl pohybovat kolem 50 miliard korun. REWE Group by díky tomu výrazně posílila pozici na tuzemském trhu. První byla loni s tržbami 51,1 miliardy korun německá skupina Schwarz, která na tuzemském trhu provozuje hypermarkety Kaufland a diskonty Lidl.

REWE Group po nákupu 146 diskontů Plus zvýší počet svých diskontních prodejen na 317 a bude v Česku nejsilnějším hráčem v oblasti diskontního prodeje. Konkurenční společnost Lidl měla loni zhruba poloviční počet obchodů.

Síť diskontních prodejen Plus vykázala v obchodním roce 2006/2007 ztrátu 47,8 milionu korun. Již v roce 2005/2006 klesl společnosti Plus-Discount čistý zisk o 185 milionů korun na 85,3 milionu korun.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!