18. prosince 2009 12:14 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Do vymáhání alimentů se v Rusku zapojil i Děda Mráz

Děda Mráz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děda Mráz | foto: Shutterstock

MOSKVA Vynalézavost ruských exekutorů, jak vymámit z dlužníků peníze, nezná mezí. Do vymáhání alimentů od krkavčích otců nyní zapojili dokonce bájného Dědu Mráze, který ruským dětem na Nový rok rozdává dárky. Na Altaji teď také inkasuje dluhy.

"U prvního dlužníka jsme zazvonili v šest ráno. Když uviděl na prahu Dědu Mráze, nevěřil očím. Dokud se nevynořili exekutoři," vylíčila v listu Izvestija mluvčí místního úřadu Ljudmila Berseněvová.

Inovativní metody

K způsobům vymáhání dluhů v Rusku patří i pasti v sociálních internetových sítích, kdy zájemce o seznámení s pohlednou uživatelkou prozradí své skutečné majetkové poměry, výzvy k placení dluhů z kazatelen pod hrozbou smažení se v pekle, verbování do armády či konfiskace domácích mazlíčků, protože prý žádný dlužník nenechá dlouho svou kočičku či pejska v cizích rukou.

Pohádková bytost zasypala neplatiče bonbóny a zazpívala písničku o tom, jak se každé děcko těší na novoroční dárky od tatínka. Následně exekutoři vyzvali muže, aby na dárky přispěl vyplacením dlužné sumy rovnou do rukou Dědy Mráze.

"Reakce dlužníků předčila očekávání. Hned tři otcové zaplatili všechny alimenty a jeden dokonce přidal velkou krabici bonbónů pro syna," pochvalovala si mluvčí. Radují se prý nejen děti, ale hlavně matky, které už mnohdy ztratily veškerou naději, že někdy spatří peníze od bývalého partnera.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!